Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

[Java - OOP Advanced - Generics] Problem 07 - CustomList

Здравейте!
Първо - честито на всички доволни от резултатите!

По темата - реших да се поупражня повече на тази задачка и доста я раздробих по принципите на OOP. За пръв път ми се случва такава програма да ми тръгне от първия път, но все пак на последния тест ми изкарва рънтайм ерър и си нямам на идея от къде може да е. Ще се радвам на идеи и предложения, а междувременно съм отворен и към критики за цялата задача :D

Ето линк към решението ми

Тагове:
0
C# OOP Advanced 21/07/2016 08:29:39
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки
Best Answer

Заповядай теста да си го чекнеш:

Add a
Add b
Add c
Add d
Add e
Add f
Print
Max
Min
Greater a
Greater b
Greater c
Greater d
Greater e
Greater f
Remove 0
Remove 0
Remove 0
Sort
Print
END

И обърни внимание на публичния getList(). Това въобще не е ок. Тъй като листа е референтен, и ти връщаш референцията към твоя прайвет лист ... не е ок. Първо даваш достъп до полето си отвън, второ нищо не пречи отвън да кажа myList.getList().clear

0
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Да, благодаря, ще го оправя :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.