Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AngelSky avatar AngelSky 176 Точки

Закупуване на РАМ памет

Здравейте! Обръщам се към вас, защото не разбирам много-много от хардуер. angel С лаптоп Lenovo G580 съм, който в момента има 4 GB ram (можете да я видите отдолу), а аз искам да добавя още 4 ако е възможно. С Windows 10 64bit съм. Въпросът ми е каква памет би била подходяща, марката и моделът същите ли трябва да са като на сегашната памет и дали ще намеря такава в България? Благодаря предварително за съдействието! 

 

 

 

 

Тагове:
0
Хардуер
Luko193 avatar Luko193 342 Точки

Много е важно да знаеш, колко памет поддържа всеки един от слотовете на RAM паметта, в противен случай ако сложиш повече, то тя просто няма да се използва от компютъра. Когато ъпгрейтваш RAM паметта, най-добре е плочките RAM да са идентични, за най-безпроблемна работа. Относно това дали трябва да е същата марка като тази, която имаш в момента - не е задължително. Тъй като ти си с лаптоп, то типа на RAM паметта трябва да е формат SODIMM. Ако имаш още въпроси ще се радвам да отговоря на тях.

1
AngelSky avatar AngelSky 176 Точки

Как мога да разбера по колко памет поддържат слотовете? 

0
Luko193 avatar Luko193 342 Точки

В уеб страницата на производителя на лаптопа, в секция поддръжка трябва да пише до колко може да се ъпгрейтне паметта. Ако се затрудняваш да го намериш, напиши ми марката и модела на лаптопа и аз ще потърся.

1
21/07/2016 22:59:38
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Виж това - спецификацията на този лаптоп:

http://www.lenovo.com/shop/emea/content/pdf/Essential/GSeries/en/essential-g580-datasheet.pdf

Memory :

Up to 16GB DDR3 – 1600Mhz memory [2 SODIMM slots (1x2GB/2x2GB/1x4GB/1x2GB+1x4GB/2x4GB)]

Важно е двете плочки RAM тип SODIM (този тип е такъв, защото се използва само в лаптопи, а не в стационарни компютри) да са на от един и същ производител и още по-важно е да работят на еднаква честота - за да бъдат с еднакви тайминги - т.е. времето за достъп до тях да еднакво и за двете памети, иначе ще започнат проблеми - забиване, бавене и др. Тази която си снимал работи на 1600 Mhz - т.е.

12800 отговаря на честота от 1600 Mhz. 

Добре ще е да избереш както в случая си дал:

 1 x 4GB 2R x 8 PC3-12800S - 11- 12- F3

PC3 - означава DDR3 памет.

Най-добре ще е и др. да е такава с този надпис

или си избери др. две но с еднакъв надпис до 12800 (1600 Mhz).

Важното е каквото пище на едната памет - такова да пише и на другата - в случая -  PC3-12800S - 11- 12- F3. Има такива двойки памети със сигурност.

Дано съм ти помогнал с отговора.

Лек ден от мен.

1
21/07/2016 23:17:20
vancho avatar vancho 430 Точки

Здравей,

няма проблем да сложиш още 4 GB RAM. Слота на лаптопа го поддрържа (проверих). Важното е кагато си купуваш допълнителните 4 GB, плочката да е със същите спецификации: PC3-12800 DDR3-1600 Mhz, за да може и двете да работят на максимална честота от 1600 Mhz. Поздрави.

0
21/07/2016 23:15:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.