Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivocvetkov avatar ivocvetkov 0 Точки

задача 7 от домашното от Complex Conditional Statements

Здравейте, пробвах да направя задачата с масиви, знам че е рано, но все пак след доста ровене и четене от книгата на софтуни успях да напиша код който дава 100% верен отговор в judge, молбата ми е за съвети как да го подобря и съкратя повече от това което съм написал

задачата е 

Магазин за плодове през работните дни работи на следните цени:
 
плод    banana    apple    orange    grapefruit    kiwi    pineapple    grapes       
цена    2.50    1.20    0.85    1.45    2.70    5.50    3.85     
Събота и неделя магазинът работи на по-високи цени:
 
плод    banana    apple    orange    grapefruit    kiwi    pineapple    grapes       
цена    2.70    1.25    0.90    1.60    3.00    5.60    4.20     
Напишете програма, която чете от конзолата плод (banana / apple / orange / grapefruit / kiwi / pineapple / grapes), ден от седмицата (Monday / Tuesday / Wednesday / Thursday / Friday / Saturday / Sunday) и количество (десетично число) и пресмята цената според цените от таблиците по-горе. Резултатът да се отпечата закръглен с 2 цифри след десетичната точка. При невалиден ден от седмицата или невалидно име на плод да се отпечата “error”. 
 

решението

http://pastebin.com/1LmEL5Gj

0
Programming Basics 25/07/2016 21:51:17
dddinkobakalov avatar dddinkobakalov 22 Точки

Здравей,

браво, като цяло много добро решение и много кратко. Моето решение е доста по -дълго , но мисля че  е по- лесно и по- разбираемо за напълно начинаещи, както и за материала който е предаден към момента на лекцията.

http://pastebin.com/XRc7m0ZE

Ще се радвам ако някой публикува и друго, по- добро, по- кратко и по- интересно решение.

0
ItsoDimitrov avatar ItsoDimitrov 28 Точки

Не е от най - кратките, но ето го моето - http://pastebin.com/DMR5X8eS

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.