Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pgeorgieva avatar pgeorgieva 1 Точки

Огъване на цилиндър?

Поради някаква причина въпроса ми се изтри, затова го пускам наново.

Здравейте :)

Как мога да огъна цилиндър, но така, че горното и долното лице да не се сгъват на две, ами да се огънат сферично? Фигурата, която се опитвам да огъна е деформирана няколко пъти с extrude, за да се получи рамка и централна част (това са двете лица), ако това има някакво значение. Пробвам с Bend, но не се получава. Рамкатасе огъва идеално, но центъра се сгъва на 2.

 

Имах питане за скрийншоти:

Преди:

След

:

 

На изгледа отгоре се вижда как се сгъват на две горното и долното "капаче" на цилиндъра, а аз искам да се огъват както останалата част.

Тагове:
0
3D Animation
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Bend deformer-а, както и абсолютно всеки друг деформер, работи върху точките на геометрията. 

От този скрийншоти абсолютно нищо не се вижда, и въпросът Ви е поставен по доста объркващ начин. 

 

Ако искате профила на геометрията Ви да следва зелената огъната крива, погрижете се да има достатъчно точки по геометрията.

Ако искате да промените мястото, от което което започва огъването - преместете самия деформатор като цъкнете W.

Ако искате да промените посоката, в която се огъва геометрията - завъртете деформатора с E

Ако искате само едната страна да се огъва - в Channel box-a има High и Low Bound атрибути.

0
pgeorgieva avatar pgeorgieva 1 Точки

Благодаря за отговора :)

Това, което искам е точно профила на геометрията да следва зелената огъната крива. Модела е получен чрез деформацията на цилиндър, като съм го завъртяла на 90градуса, така че това, което се вижда на скрийншотите като прозрачно "лице" на фигурата всъщност са горната и долната повърхност на цилиндъра и при огъването те се сгъват на две през средата (с обикновен цилиндър, недеформиран, се получава същото) . Опитах се да добавя още ръбове, защото предположих, че проблема идва точно от това, че всички ръбове се събират в центъра, но не ми се получи. Може би е трябвало да добавя повече... ююостаналите неща ги пробвах, но не са това, което ми трябва..

0
iozzilina avatar iozzilina 22 Точки

Бих започнала с проверка дали разпожението и броя на edges съвпадат между рамката и пълнежа. Ако да, тогава може би ти трябва по-гъста мрежа. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.