Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Android Development Fundamentals - основни умения?

Курсът е подходящ за хора, които вече притежават основни умения в програмирането на езици като Java и C#.

1) Какво се разбира под основни умения?

2) И двата езика ли трябва  да се познават?

1
Въпроси за SoftUni 27/07/2016 23:47:10
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Не, според мен се има впредвид, да познаваш синтаксиса на писане на код и как се правят

проверки да речем, как се правят цикли и т.н. Познаване на средата за писане (VS). Просто базови умения. Макар, че не съм се занимавал с andtoid, така мисля, щото да речем в C# :

Console.WriteLine  - всеки знае какво е ( е тези, които се занимават с програмиране), в android може би се изписва по др. начин - т.е. има по-различен синтаксис на писане.

1
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Като цяло ти трябва малко ООP и фундаментална основа на един от двата езика. На който и да е въпросната основа, лесно се адаптираш, стига да имаш желание.Ако се работи с AndroidStudio е забавно и лесно. Като цяло езика е Java, но разликата е главно синтаксис, който лесно се възприема.  

1
27/07/2016 23:33:22
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравейте, 

Въпреки, че вече е отговорено на въпроса, смятам за уместно да вметна, че с това целим да кажем на хората, че няма да учат основи на програмирането с Java (езикът, който ще се използва) в този курс, а направо ще прилагат вече придобити знания в разработката за Android. Човек, който не е програмирал или е още на най-ниското стъпало не би се справил. 

0
Iliqn.Despotov avatar Iliqn.Despotov 2 Точки

Здравейте, 

Имам няколко въпроса относно първата лекция кято е качена в сйата. Защо лекцията свършва по никое време? Няма ли да възлагате домашни? Качете и продължението моля! Не съм сигурен дали тук е правилното място за моите въпроси, но ще съм благодарен, ако някой ми отговори на тях. 

Благодаря предварително!

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.