Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Java Basics Exercises 28-07-2016

Привет. Тръгнах да правя задачите от упражнението. До средата съм и ми се появи проблем, предполагам и нататък ще има, така че пускам цяла тема.

На 15 задача - Max Platform 3x3 - не ми излиза 1 тест и не мога да го измисля. Пъроначално бяха 2 - единият се оправи като си смених данните, в които пазя сумите от инт на лонг. Другото не знам какво е. Направих го с БигИнтиджъри - пак не излезе. Това ми е кода, дайте идеи какво може да е.http://pastebin.com/VKAzuQyv
 

alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Помня че имаше един тест който беше с minValue, там където декларираш long sum = 0 на две места го имаш, направи го да е
long sum = Long.MIN_VALUE, при мен е така и всичко минава.

0
28/07/2016 14:11:11
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Това е, мерси. Успех да се бях сетил сам :D

0
dspassov avatar dspassov 16 Точки

Като гледам заглавията на задачите се сещам, че сме ги решавали и на други езици. Въпросът е има ли все пак откъде да видя условията на задачите? В инстанцията на курса няма нищо качено за упражненията към Java Basics, в judge също няма условия. 

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Условията са тук:

https://judge.softuni.bg/Contests/255/Java-Basics-Exercises

Цъкваш на зеления линк "Уславия" вляво. 

0
dspassov avatar dspassov 16 Точки

Да, видях го! Благодаря!

0
martinski avatar martinski 66 Точки

Здравейте. На 14-та задача зациклих на 20.т.Нещо не правя като хората ,но не мога да разбра какво:) http://pastebin.co/N8YYEYiX

Ще бъда благодарен на по-наблюдателните:)

0
29/07/2016 16:27:33
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Здравей, това което се случва при теб е че ти хваща само един тест и то защото counter-a ти е 0, изобщо не влиза в if-oвете. Проблема е че като му кажеш:
 

char[][] matrix = new char[rows][];

  for (int i = 0; i < rows ; i++) {

matrix[i] = sc.nextLine().toCharArray();

 }

То изглежда че ти ги вкарва правилно, но не ги. Проблема е че никъде не сплитваш и то един вид празния space, който му даваш на входа не се сплитва а директно си влиза като char някъде. Ако промениш char[][] matrix = new char[rows][]; на String[][] matrix = new String[rows][]; и в цикъла matrix[i] = sc.nextLine().toCharArray(); на 
matrix[row] = scan.nextLine().split(" "); ще си бачка като пич ;), и ако не минаваш един тест си направи counter-a Long. 
EDIT: Да не забравиш, че вече работиш със String-ове и в if-a използвай .equals за сравняването а не ==.
Поздрави!

1
29/07/2016 18:51:31
martinski avatar martinski 66 Точки

Благодаря ти, получи се със стингова матрица:)

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

24 Count working days

Връща ми два грешни теста и не мога да се сетя какво би могло да е.

Сетих се да разделя проверките за празници от тези за събота/неделя и с това ми се изчерпват идеите. В метода за проверка имам едни булеани и разни други неща, които не ползвам, но си ги оставих за дебъгването.

Какви казуси могат да възникнат с датите, при положение, че форматът е ясен и няма проблем с култури и т.н.?

Това ми е кода: http://pastebin.com/ZbAMTfuC

 

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Мерси. Значи поуката е, че трябва да се ползва ChronoUnit за определяне на време между две дати, а не дата.untill.дата2. 

0
d.viktorov avatar d.viktorov 2 Точки

Мерси... толкова се борих с този Calendar - направо полудях....докарах го до 92 % - един тест не му достига време

Ето един пример с Calendar на 92 % - ако някой го докара до 100 % да пише :)

https://github.com/didoviktorov/JavaSoftwareTechnologies/blob/master/CountWorkingDays.java

0
09/08/2016 00:06:10
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

26 Intersection of Circles

Реших задачата, но не успява да се компилира в Джъджа. Явно грешката е свързана с новия клас, който съм направил - който пази координатите и радиуса на кръг. Не съм учил ООП и не знам нищо, освен как се правят класове. Класът къде трябва да стои? Аз го направих като нов Java class, т.е. не го събмитвам с кода ми. Не знам как да го направя submitable.

В момента имам това и отделен клас с инфо за кръговете в src-то Point:

public class Задача{

        public static void main(){

                код

        }

}

Къде трябва да стои класът Point?

0
VladimirAnaniev avatar VladimirAnaniev 54 Точки

Сложи класовете в същия файл, където е и задачата за да може джъджа да ги ползва.

 

0
30/07/2016 17:45:27
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Здравей.

Това което е в отделен клас, трябва да го сложиш в класа на задачата над - public class Задача. Ако мейн метода не го вижда, направи всички полета на класа Circle публични.

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Явно аз още не зацепвам, понеже като public class над Задача ми го подчертава. Получи ми се като го направих public static class в Задача, над main метода.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.