Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

emicha avatar emicha 1 Точки

Blog with MVC ASP.NET

Здравейте.

Исках да попитам за последната стъпка при едитване на пост.

Следвам видеото на Наков,но когато дам едитване на пост и сменя да е от друг автор ми дава грешка на полето Date:The field Date must be a date.

Ако сменя само автора  без д апипам другите полета ви ваид таиз грешка.

Формата на датата,която е в полето ми е 31.7.2016 г. 18:31:56 заредена съответно по базата данни на поста.

Ако я сменя на произволна дата 08/09/2016 или 08.09.2016 ми променя автора и ме връща в постовете,но датата не се променя.

Някой може ли да помогне,че само това ми остана и не знам къде ми е грешката. 

Тагове:
alexander_lazarov avatar alexander_lazarov 8 Точки

Провери дали във PostsController: //POST: Posts/Edit/5, имаш следния ред " public ActionResult Edit([Bind(Include = "Id,Title,Body,Date,Author_Id")] Post post)"

и след това:

Views -> Posts -> Edit.cshtml: 

<div class="form-group">
            @Html.LabelFor(model => model.Date, htmlAttributes: new { @class = "control-label col-md-2" })
            <div class="col-md-10">
                @Html.EditorFor(model => model.Date, new { htmlAttributes = new { @class = "form-control" } })
                @Html.ValidationMessageFor(model => model.Date, "", new { @class = "text-danger" })
            </div>
        </div>

Не съм сигурен дали там е точно проблема, но може да опиташ :)

0
emicha avatar emicha 1 Точки

Имам го.

0
Dargo avatar Dargo 44 Точки

Привет,

И аз съм нов в ASP.NET и не знам точно как можеш да разрешиш проблема, но мисля, че валидацията за датата се извършва от jQuery, а формата на датата при зареждане на формичката попринцип зависи от регионалните настройки освен, ако не си му посочил друг с атрибута [DisplayFormat(...)]  над полето за датата. Проблема с jQuery предполагам, че можеш да разрешиш като сложиш по-нова весия с NuGet, но нямам идея защо при edit ти променя автора, но не и датата и не ти дава грешка. Ако дадеш линк на проекта си чрез GitHub ще е по-лесно да намерим проблема.

Поздрави

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.