Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

plamen951002 avatar plamen951002 0 Точки

Проблем с "Creating a Blog" на Javascript-та

Аз съм на online обучение и нямам възможност да попитам на място.. предполагам че проблемът е нещо малко, но ми отне супер много време и още не мога да разбера какво става..

Та, в началото тръгнах да се водя по Word файловете, стигнах до момента в който пише "Трябва да видите такова нещо ако всичко е направено както трябва" и там нямаше нищо. Викам си нещо съм объркал, тръгнах да работя с видеото, стигнах до същия момент и пак нищо нямаше. Сложих alert-и във файла "app.js" който до колкото разбрах би трябвало да се изпълни веднага със зареждането на страницата И не ми вади нищо. Направих си други .js файлове които също да зарежда и там сложих алърти и пак нищо не ми вади. Стартирвах "index.html" и от Webstorm-а и просто като от file explorera пак никаква промяна. Видях че съм бил имал проблеми с "Node.exe" (проблеми в смисъл на - липсвал е) инсталирах го и пак никаква промяна. До колкото разбирам просто не иска да зарежда скриптовете въпреки че му ги давам... Не знам какво да правя вече?

Тагове:
raging avatar raging 92 Точки

След като го инсталираш (ноде-то) в webstorm-a File->settings-> search node -> горе в дясно където пише Node interpreter->add или там каквото беше и му оказваш пътя до node.exe(e.g. C:\Programi Files\nodejs\node.exe)

0
12/08/2016 11:49:30
plamen951002 avatar plamen951002 0 Точки

Да това с ноде-то е оправено.. не е от него. Всичко е инсталнато и е посочено къде е..

0
raging avatar raging 92 Точки

Покажи код, така но идеа :(

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Node.js няма нищо общо с джаваскрипт-а в браузъра. Недей да търсиш там.

#1: Забравил си да реферираш скрипта или пътят е грешен.

<body>
<!-- content-->

<script src="app.js"></script>
</body>

#2: За целта трябва да видим app.js, но трябва да си абсолютно сигурен, че поне една функция бива извикана там. Напиши просто console.log('hello'); в app.js-a и НИЩО друго и виж дали излиза в конзолата. Понякога alert и prompt са блокирани от разни екстеншъни.

 

0
plamen951002 avatar plamen951002 0 Точки

Всичко правех както в word заданието или както във видео лекцията по няколко пъти за да съм сигурен че не съм объркал нещо.. после пробвах на нов проект и там html файла е това:
<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
    <meta charset="UTF-8">
    <title>Wetrock Productions</title>
</head>
<body>
    <script src="al.js"></script>
</body>
</html>

и в същата папка е al.js (така че няма как да е от пътя пък и ако е от пътя би трябвало да ми вади в конзолата грешка че липсва файла) и съдържанието на al.js (след като ми каза да пробвам с конзол лога) е това:

(function () {
    console.log('hello');
    alert('asd');
});

което до колкото разбрах от лекцията щом е така написано трябва да се изпълни веднага със зареждането на файла и пак нищо никъде не изкарва.

0
raging avatar raging 92 Точки

(function () {
    console.log('hello');
    alert('asd');
})();

 

 

0
plamen951002 avatar plamen951002 0 Точки

бахти човек.. благодаря много! Заради пропуск на тези скоби в скелета дето бяха качили от 3 дена се чудя какво става и защо не тръгва ;х сега всичко си тръгна както трябваше.. Мерси отново :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.