Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stephen_MS avatar Stephen_MS 4 Точки

Advanced C# exam ?

Здравейте, колеги. Някой знае ли кога ще качат решенията на задачите от последните изпити по C# Advanced? В Judge-а не откривам нищо след 13 март 2016. Или поне някой може ли предложи работещ вариант на 4-та задача от поправката на 22.08.2016 (04. Ashes of Roses) или от задача (04. Cubic Assault) от 19 юни 2016?  Че винаги се омотвам накрая при сортирането на данните а при по-стари изпити 4-та задача е по-различна. В смисъл: когато имам например Dictionary<string, Dictionary<string, int>>  , както реализирах  (04. Ashes of Roses) от retake-а вчера си правя regex-а, попълвам си ОК данните и накрая не мога да я реша?  Как се прави сортиране на различни елементи (keys, values) при nested structures?

При Cubic Assault от изпита на 19 юни пак същата работа: Dictionary<string, Dictionary<string, int>> първия dictionary има Key - стринг за region name, втория dictionary: за Key - стринг за meteor type (color) и за Value броя на meteors от съответния тип (цвят). И отново до сортирането блокирах.  Пробвах и вариант с Dictionary<string, Region> , като си създадох клас Region с пропъртита отделните типове meteors и техните values за да ги достъпвам по-лесно.

Та молбата ми е дайте някой линк да видя как се реализира това сортиране, когато има по-сложни (nested) структури! 

0
Fundamentals Module
Stephen_MS avatar Stephen_MS 4 Точки

Благодаря!

Много елегентно си ги решил задачите - браво!  А аз все се набутвам да правя Dictionary във друго Dictionary и после незнам как да ги сортирам. Въобще не ми е хрумвало за няколко класа

0
23/08/2016 16:00:20
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Това е моето решение на Пепел от Рози :) Дава за съжаление само 70 от 100 точки, като последните три теста гърмят

ЦЪК

0
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Мда. видях си грешката. трябвало е да ползвам long и да сложа край и начало на регекса

0
Pesho1983 avatar Pesho1983 2 Точки

Мойте решения:

http://pastebin.com/UEGQUcJQ - Ashes of Roses

http://pastebin.com/AqtGx3Vw - Cubic Assault

сортирането е идентично и при двете като аз го правя в foreach-а c LINQ.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.