Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
xboy90 avatar xboy90 2 Точки

IDE-та за HTML, CSS и JS

Здравейте колеги,

Към посочените IDE-та в презентацията искам да добавя и Visual Studio Code, който го използвам и според мен е доста читав. Поддържа доста extension'и с полезни linter'и и като цяло поне за мен е добра алтернатива на Atom. :) 

Би било добре тук да съберем мнения и въпроси относно отделните IDE'та, за да си помагаме взаимно. 

https://code.visualstudio.com/

0
HTML/CSS
Kiril555 avatar Kiril555 4 Точки

Досега съм използвал Sublime Text и Atom. Atom-а ми харесва повече, затова останах с него. Използвах  Visual Studio за курса Programming Basics и нещо не ми допадна, затова мисля, че и това Visual Studio Code няма да ми хареса. 

0
aastefanov avatar aastefanov 5 Точки

Аз съм използвал Sublime Text, Notepad++ (тях не ги броя за IDE-та, те са просто текстови редактори, въпреки че Sublime има много плъгини, които могат да са полезни) и WebStorm. Студентите на СофтУни имат безплатни лицензи, което също е полезно.

WebStorm и като цяло целият IDEA Ultimate Edition има полезни функции като намиране на синтактични грешки, JS Debugger и още много неща, които може да се окажат полезни.

При работа с MVC дори може да ти връзва контролери, модели и view-та.

2
xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

Докато разучавах C# си падах адски много по VS-а, но от както започнах да разцъквам html-а на ATOM няма махане от него :) Много е удобен и лесен! Само имам един проблем с Emmet-а, не ми довършва командите, въпреки, че всичко е нагласено :/ Може би е някакъв прецедент при мен, но ако има и други, които са имали подобен проблем и са го разрешили няма да се разсърдя, ако ми кажат как :)

0
IvanKostadinovv avatar IvanKostadinovv 1 Точки

Здравейте, препоръчвам Brackets, може да се инсталират същите плъгини като на Sublime Text 3, но има и бонус - показва ти промените, които извършваш в кода на живо, което спестява време на цъкане Alt+tab и прочие. Вярно е, че и при другите е възможно това, но свикнах да си слагам проекта на втори монитор и с Brackets да си оправям кода.

0