Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

Homework - Problem 4 [WEB-FUNDAMENTALS HTML5/CSS3-август-2016]

Здравейте всички!

Имам въпрос свързан с задача 4 от домашното, а именно след като напиша кода в браузъра излиза всичко, както е описано в условията на задачата, но в момента, в който го рънна на онлайн чекър ми изписва, че имам 5 грешки, като първата е, че няма как "ol" да е дете на друг "ol", въпреки това работи, но не знам дали без значение това са ни дали задачата просто да я направим, за да се тренираме или има начин, по който да се напише без да дава ерорите.

Ето го моето решение : https://github.com/xXxtraCookie/web-fundamentals-html5-css3-august-2016/blob/master/4.%20Homework%20-%20HTML%20Overview%20-%20Problem%204%20-%20HTML%20Lists.html

Благодаря Ви много предварително!

П.С: Ще се радвам много, ако някой качи правилно написаният код, без значение тук с copy-paste или чрез линк към гетхъб-а :)

2
HTML/CSS 26/08/2016 09:17:41
MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки
Best Answer

Разгледах и изпробвах кода ти, който иначе визиулизира точно това, което се иска, като май успях да открия и грешката. Не затваряш </li> тага на правилното място - трябва да е след вложения в листа нов лист. 

<ul>
    <li>Parent/Item
        <ul>
            <li>Child/Subitem
            </li>
        </ul>
    </li>
</ul>

В stack overflow един човек е задал точно въпроса, който ти трябва: http://stackoverflow.com/questions/5899337/proper-way-to-make-html-nested-list

Отговори после дали ти се е получило без да дава грешка. Успех

1
26/08/2016 13:58:36

MilenaSl, адски много ти благодаря! Умишлено пренаписах задачата и схванах какво причинява грешката :) Вече валидатора ми не отчита грешки в това ^.^ 

1
27/08/2016 15:38:19

Ето финализираното кодче - https://github.com/xXxtraCookie/web-fundamentals-html5-css3-august-2016/blob/master/4.%20Homework%20-%20HTML%20Overview%20-%20Problem%204%20-%20HTML%20Lists.html :)

1
Annie avatar Annie 87 Точки

И аз благодаря за отговора. :) Чудех се за същото нещо.

0
Kiril555 avatar Kiril555 4 Точки

За да сложиш <ol> в друг <ol>, се слага в <li></li> на главния <ol>.

2

За съжаление се оказва, че не те разбирам. Къде по-точно трябва да сложа opening & closing li-тата ?

Ако искаш ми копирай само тези няколко реда, за да разбера смисъла. Мерси много предварително!

0
24/08/2016 23:56:36
StanimirKolev avatar StanimirKolev 0 Точки

Здравей,

до колкото аз разбрах слайд 27 от третата презентация, <ol></ol> е таг , който след като се отвори и вътре изброиш с <li></li>, трябва да се затвори и чак тогава да отвориш друг нов таг с  друг атрибут. Този таг е отварящ/затварящ. Ако искаш си пусни кода в https://validator.w3.org , там ще ти изпише грешките и ще ти е по-лесно да ги отстраняваш една по една.

0

Точно в онлайн чекъра си ги видях, но не разбрах как да я отстраня. Ако не го бях видял там нямаше да знам, че имам грешка, въпреки, че на страницата ми го визуализира едно към едно с примера в домашното. Добре, но ако отворя един <ol> и го затворя и после отворя нов няма ли първият и вторият да започват с I, вместо с I и II ?

0
SashoP avatar SashoP 4 Точки

В общия случай с ордерт лист <ol> и ънордерт лист <ul> задаваш вида на листа в него, след което добавяш самия лист <li>. Структурата е следната в случая, след ul или ol добавяш броя необходими li, където добавяш съответните редове на листа

0
NRPetrov avatar NRPetrov -5 Точки

По дифолд на можеш да вмъкнеш <ol> в друг <ol>, но можеш да вмъкваш <ul> във всеки <li>.

Провепката във валидатора не отчете грешка.

<ol type="I">
                  <li>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;List Item 1
                        <ul type="a">
                             <li>&nbsp;&nbsp;Nested Item 1.1</li>
                             <li>&nbsp;&nbsp;Nested Item 1.2</li>
                          </ul>
                      </li>
                  <li>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;List Item 2
                         <ul type="1">
                              <li>&nbsp;Nested Item 2.1</li>
                              <li>&nbsp;Nested Item 2.2

<ul type="circle">
                                      <li>&nbsp;Nested Item 2.2.1</li>
                                      <li>&nbsp;Nested Item 2.2.2

<ul type="square">
                                              <li>&nbsp;Nested Item 2.2.2.1</li>
                                              <li>&nbsp;Nested Item 2.2.2.2</li>
                                           </ul>
                                       </li>

<li>&nbsp;Nested Item 2.2.3</li>
                                   </ul>
                                      <li>&nbsp;Nested Item 2.3</li>
                            </ul>
                  <li>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;List Item 3
                          <ul type="disc">
                               <li>&nbsp;Nested Item 3.1</li>
                          </ul>