Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

Homework - Problem 4 [WEB-FUNDAMENTALS HTML5/CSS3-август-2016]

Здравейте всички!

Имам въпрос свързан с задача 4 от домашното, а именно след като напиша кода в браузъра излиза всичко, както е описано в условията на задачата, но в момента, в който го рънна на онлайн чекър ми изписва, че имам 5 грешки, като първата е, че няма как "ol" да е дете на друг "ol", въпреки това работи, но не знам дали без значение това са ни дали задачата просто да я направим, за да се тренираме или има начин, по който да се напише без да дава ерорите.

Ето го моето решение : https://github.com/xXxtraCookie/web-fundamentals-html5-css3-august-2016/blob/master/4.%20Homework%20-%20HTML%20Overview%20-%20Problem%204%20-%20HTML%20Lists.html

 

Благодаря Ви много предварително!

 

П.С: Ще се радвам много, ако някой качи правилно написаният код, без значение тук с copy-paste или чрез линк към гетхъб-а :)

2
HTML/CSS 26/08/2016 09:17:41
MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки
Best Answer

Разгледах и изпробвах кода ти, който иначе визиулизира точно това, което се иска, като май успях да открия и грешката. Не затваряш </li> тага на правилното място - трябва да е след вложения в листа нов лист. 

<ul>
    <li>Parent/Item
        <ul>
            <li>Child/Subitem
            </li>
        </ul>
    </li>
</ul>

В stack overflow един човек е задал точно въпроса, който ти трябва: http://stackoverflow.com/questions/5899337/proper-way-to-make-html-nested-list

Отговори после дали ти се е получило без да дава грешка. Успех

1
26/08/2016 13:58:36
xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

MilenaSl, адски много ти благодаря! Умишлено пренаписах задачата и схванах какво причинява грешката :) Вече валидатора ми не отчита грешки в това ^.^ 

1
27/08/2016 15:38:19
xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

Ето финализираното кодче - https://github.com/xXxtraCookie/web-fundamentals-html5-css3-august-2016/blob/master/4.%20Homework%20-%20HTML%20Overview%20-%20Problem%204%20-%20HTML%20Lists.html :)

1
Annie avatar Annie 89 Точки

И аз благодаря за отговора. :) Чудех се за същото нещо.

0
Kiril555 avatar Kiril555 4 Точки

За да сложиш <ol> в друг <ol>, се слага в <li></li> на главния <ol>.

2
xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

За съжаление се оказва, че не те разбирам. Къде по-точно трябва да сложа opening & closing li-тата ?

Ако искаш ми копирай само тези няколко реда, за да разбера смисъла. Мерси много предварително!

0
24/08/2016 23:56:36
StanimirKolev avatar StanimirKolev 0 Точки

Здравей,

до колкото аз разбрах слайд 27 от третата презентация, <ol></ol> е таг , който след като се отвори и вътре изброиш с <li></li>, трябва да се затвори и чак тогава да отвориш друг нов таг с  друг атрибут. Този таг е отварящ/затварящ. Ако искаш си пусни кода в https://validator.w3.org , там ще ти изпише грешките и ще ти е по-лесно да ги отстраняваш една по една.

0
xXxtraCookie avatar xXxtraCookie 6 Точки

Точно в онлайн чекъра си ги видях, но не разбрах как да я отстраня. Ако не го бях видял там нямаше да знам, че имам грешка, въпреки, че на страницата ми го визуализира едно към едно с примера в домашното. Добре, но ако отворя един <ol> и го затворя и после отворя нов няма ли първият и вторият да започват с I, вместо с I и II ?

0
SashoP avatar SashoP 4 Точки

В общия случай с ордерт лист <ol> и ънордерт лист <ul> задаваш вида на листа в него, след което добавяш самия лист <li>. Структурата е следната в случая, след ul или ol добавяш броя необходими li, където добавяш съответните редове на листа

0
NRPetrov avatar NRPetrov -5 Точки

По дифолд на можеш да вмъкнеш <ol> в друг <ol>, но можеш да вмъкваш <ul> във всеки <li>.

 

Провепката във валидатора не отчете грешка.

  <ol type="I">
                  <li>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;List Item 1
                        <ul type="a">
                             <li>&nbsp;&nbsp;Nested Item 1.1</li>
                             <li>&nbsp;&nbsp;Nested Item 1.2</li>
                          </ul>
                      </li>
                  <li>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;List Item 2
                         <ul type="1">
                              <li>&nbsp;Nested Item 2.1</li>
                              <li>&nbsp;Nested Item 2.2

                                   <ul type="circle">
                                      <li>&nbsp;Nested Item 2.2.1</li>
                                      <li>&nbsp;Nested Item 2.2.2

                                           <ul type="square">
                                              <li>&nbsp;Nested Item 2.2.2.1</li>
                                              <li>&nbsp;Nested Item 2.2.2.2</li>
                                           </ul>
                                       </li>

                                       <li>&nbsp;Nested Item 2.2.3</li>
                                   </ul>
                                      <li>&nbsp;Nested Item 2.3</li>
                            </ul>
                  <li>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;List Item 3
                          <ul type="disc">
                               <li>&nbsp;Nested Item 3.1</li>
                               <li>&nbsp;Nested Item 3.1</li>
                               <li>&nbsp;Nested Item 3.1</li>
                          </ul>
                 </li>
               </ol>

0
27/08/2016 18:45:12
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.