Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

resum avatar resum 0 Точки

Избор на магистратура за неспециалисти НБУ или ТУ

След месец ми предстои да кандидатсвам за магистратура и се колебая къде да запиша да уча дали да е в

НБУ с специалност Софтуерни технологии в интернет - като описаната им програма ми харесва 

или в ТУ  с специалност Уеб и графичен дизай или Компютърно и софтуерно инжинерство като гледам учебната им програма ми се вижда, че се учат интересни неща.

Тъй като съм завършил в бакалавърската степен Бизнесадминистрация и съм неспециалист в програмирането немога да запиша в 

Унибит и Софийския университет с специалност Софтуерни технологии защото не предлагат изравнително обучение за тези които 

бакалавърската степен са завършили друго.

Работил съм до сега като сервизен техник в оторизирани сервизи на компютърна техника и телефони но смятам да се занимавам в бъдеще с програмиране или на други позиции в ИТ сектора. Къде е най качествено обучението и да се преподават съвременни неща.

0
Общи приказки
lengarski avatar lengarski 42 Точки

Здравей,

аз в момента уча в НБУ същата магистратура "Софтуерни технологии в интернет", В  НБУ ако си от друга специалност която не е свързана с информационните технологии, задължително записваш няколко курса допалнително за да си изравниш нивото спрямо останалите. Това естествено оскъпява нещата но с колко не мога да ти кажа ( ориентировачно още една семестриална такса) 

Плюсовете на магистратурата в НБУ е че лекциите са от понеделник до петък от 18 до 19:30 или от 19:40 до 21:10, и събота, коеот не пречи на работата. Не държат на присъствие което е още един +. 

За първите два семестъра записваш по 10 предмета  5 курса и 5 курсови работи, Като към всеки курс има и курсова работа. Така напрактика  учиш само по 5 предмета.  С текущия контрол ( тестове и проекти ) се освобождаваш от изпит в края на семестъра ако и на двете имаш оценки по високи от 3. 

Третия семестър се записват 5 предмета + стаж. Пак ще трябва да правиш курсови работи ( малки проектчета ) за всеки предмет но не са толкова трудни нещата. Стажа трябва да е във софтуерна фирма и да е около 150-300 часа.

 

Не знам как е в техническия, но по спомен от времето когато бях записал бакалавър там и следяха кой присъства и кой не и трябваше да се подписвам на листче при излизане от залата при преподавателката по виша математика .. не бих избрал ТУ дори и да ми плащат.

 

 

1
resum avatar resum 0 Точки

Мерси за изчерпателният отговор!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.