Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Programming Basics Exam - 17 July 2016! Problem 4

Здравейте! Тъй като след доста дълго търсене на грешки в кода, реших да се обърна към Вас за помощ! Не знам защо Judge ми дава едва 40/100 и също така мисля че втория тест на задачата е грешен, понеже през 1800г разходите се взимат от общата сума. При 1801г отново се взимат от цялата сума, а не от остатъка пари!

 

Това е кода: http://pastebin.com/9MPtL75D

 

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics 25/08/2016 17:37:55
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки
Best Answer

Здравей,

 

1) Препоръчвам ти когато става въпрос за пари, да изпозлваш decimal. Конкретно в тази задача и с double може да си вземеш 100 точки, но го имай предвид.

2) Порменливата yearToLife е по правилно да е int, но както горното и с double ще си вземеш точките.

3) if (money > 0.0) трябва да е >= 

4) В съобщението в тялото на горния if, като напишеш {0:F2}, закръгляш подадената стойност до 2рия знак. В случая Math.Round(money, 2) е излишно. Може да подадеш само money. {0:F2} ще го закръгли

5) В тялото на else-а принтираш leftSum - money, а трябва да принтираш -1 * money. Променливата leftSum, която си дефинирал изобщо не ти трябва.

 

Поздрави!

1
25/08/2016 18:02:46
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Много ти благодаря! Сега вече точките са 100/100! laugh

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Благодаря! Сега ще го погедна smiley

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Със + трябва да е, защото за нечетна харчи 12000 + (годините * 50)! wink

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Оф, да сори, объркала съм се.... 

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Няма проблем! Всеки прави грешки! laugh

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Благодаря на всички за помощта!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.