Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NRPetrov avatar NRPetrov -5 Точки

Относно задача четиро от първото домашно

Здравейте отново,

 След написването на кода и последналата проверка във валидатора се появиха само гришки от типа на

The type attribute on the ul element is obsolete. Use CSS instead. 

Зачита ли се за правилно направено домашно към сегашния момент, в който все оште не сме изучили CSS.

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5 27/08/2016 17:53:20
Alexandra6 avatar Alexandra6 0 Точки

Здравей!  ^^ Смятам, че няма проблем. По-правилният начин е със CSS, но така, както ти си го написал също е правилно, така мисля аз. ^^ 

0
Annie avatar Annie 89 Точки

Здравей! Този warning ти излиза, защото бразузърът възприема атрибута type като остарял (obsolete, deprecated). Ето и останалите атрибути, които са от този тип: http://www.tutorialspoint.com/html5/html5_deprecated_tags.htm

По принцип не е добре да се указва каквата и да било стилизация в html кода; трябва тя да е в CSS частта. В случая ти задаваш стил на елементите и е добре това да се случва в CSS частта. Ако махнеш type атрибута на листа от html кода и го стилизираш в CSS, вече няма да има проблем. Например:

ul {
    list-style-type: square;
}


 

0
29/08/2016 08:03:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.