Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kibork avatar Kibork 87 Точки

[Exam Problems] Java Basics - Magic Strings - малко помощ

Колеги мъча се ето с това:

http://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/4#3

В крайна сметка дава навсякъде правилни отговори, но на 5 от тестовете "judge" системата ми дава "Time Out" и завършвам на 68% вместо 100.

Ето решението ми: http://pastebin.com/K4gU4sp8

Благодаря предварително!

Поздрави,

Димитър!

0
Java Advanced
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Принципно имаше проблем със таймингите, но знам че го оправиха. На изпита всичко беше ок. 
Другото което се сещам е че Наков каза че Java е по тежък език и конпилацията и времената са по-високи в сравнение с C#.
Не ти прегледах основно решението, но не мисля че е грешно.  

1
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Според мен можеш да решиш проблема просто печатайки стринга символ по символ със System.out.print(switcher(i)). Като конкатенираш стринговете и ги пазиш в колекция изразходваш повече памет. В зависимост от теста може да е много повече памет. Няма нужда от тези неща, въпреки че може би е по-систематично и красиво. Другата опция е да използваш StringBuilder класа. Имал съм подобен проблем и с помощта на един от двата варианта съм успявал да се оправя.

1
altheakilback avatar altheakilback 0 Точки

Thank. I will review my matter carefully. 

From mr mine

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.