Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
onefen avatar onefen 27 Точки

Проблем с pagination

Здравейте някои ползвал ли е pagination.

Аз опитах да го вкарам в действие, но не ми работи правилно.

Когато натисна на 2 страница не прави заявки и не взема нищо. Може би проблемът е че не мога директно да позлвам pageNumber в заявките, тъй като в Kinvey пише че pagination се прави по следния начин:

url: BASE_URL + 'appdata/' + APP_ID + '/Issues/?query={}&limit=' + pageSize+ '&skip=' + skippedItems,

където limit е броя на Issuetata на една сраница (в моя случай констата със стойност 5), а skip е броят на issuetata които пропуска, т.е.

ако е 0 ще даде първите 5, ако е 5 вторите, 10 третите и тн.

смятам го по формулата:

let skippedItemes = (params.pageNumber - 1) * PAGE_SIZE;

но понеже съм му задал първоначално pageNumber = 1, като отворя View all Issues ми дава първите 5 като в заявката skip ми е 0, а като натисна на втора страница нищо не става, а би трябвало да ми направи нова заявка при skip=5.

Някой може ли да каже къде бъркам. Ето линка към проекта:

https://github.com/onefen/SoftwareTechnologiesPracticalProject/tree/master/app

В папката js са съответно контролерът issue-controller и сървиса, който прави заявките issue-service, във view-то issues.html, наи отдоло е pagination-на вкарам, останалото е библиотеката и един template, които съм ги взел на готово.

Благодаря предварително

Тагове:
Innos avatar Innos SoftUni Team 419 Точки

Много семпла грешка, няма функция с името getIssues(). В Issues.html pagination елемента имаш това:
ng-change="getIssues(issueRequestParams)
В issue controller-a ти истинската функция се казва getAllIssues:
$scope.getAllIssues
Промяната е лесна:
ng-change="getAllIssues(issueRequestParams)
Така бачка, тествах го XD.

1
30/08/2016 01:16:45
onefen avatar onefen 27 Точки

Да тръгна благодаря. Много глупава грешка наистина.

То даже беше подчертано името на функцията във view-то и пишеше че не я разпознавам ама кой да види

:)

Сега ще се опитам да вкарам pagination и за коментарите, че за момента имам само за Issue-тата

0