Loading...
EvtimStefanov avatar EvtimStefanov 4 Точки

Заповядай колега =>
 

Console.WriteLine("{0}{1}{2}", new string('-', 3 * n - (n / 2) + 1), new string('*', 5 * n - (3 * n - (n / 2) + 1) - (n - n / 2)), new string('-', n - n / 2));

 

0
29/08/2016 11:41:33
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Да мерси ,.. работи перфект

0
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравей,

 

Приготви се да ти стане много гадно :Д. Значи намерил си зависимостта до предпоследния ред, това, което е трябвало да направиш е да врътнеш още един път последния цикъл, като вместо да принтираш '-' по средата, принтираш '*'. Ако направиш последния цикъл да изглежда така, си взимаш точките:

for (int i = 0; i < n / 2; i++)
{
    if (i != n / 2 - 1)
    {
        Console.WriteLine("{0}*{1}*{2}", new string('-', n * 3 - i), new string('-', n - 1 + i + i), new string('-', n - 1 - i));
    }
    else
    {
        Console.WriteLine("{0}*{1}*{2}", new string('-', n * 3 - i), new string('*', n - 1 + i + i), new string('-', n - 1 - i));
    }                
}

 

Поздрави!

0
29/08/2016 11:33:38
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Е чак много гадно,.. формулата просто не ми дойде ,. ясно е че ще е близко до предните ,. но това е на изпит :)  Иска ми се да видя и решение без цикъл ,. просто формула ,.(ако има)

 

Мерси все пак 

0
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравей,

 

Имах предвид че си свършил трудната част и си бил доста близо.

Ако някой ми поиска решение без цикъл, бих предоставил твоето (с лека модификация и използване на стринг билдър). За да решиш подобна задача трябва да обходиш всички редове поне по един път, а това няма как да стане без цикъл.

http://pastebin.com/shXKcC9r

 

Поздрави!

0
29/08/2016 11:56:28
Impheatuss avatar Impheatuss 23 Точки

Аз направих последния ред с if (n % 2 ==0) с една формула,а ако е нечетно с друга и я избутах до 100/100 .

0
29/08/2016 12:04:54
pafkataaaa avatar pafkataaaa 1 Точки

Тези задачи всичките ги решавам , като използвам String.Concat(Enumerable.Repeat()) .Разделям си фигурата на части и става много лесно .Точно тази задача я реших за близо 15 минутки макс.Дълъг код ,но  Copy/Paste помага много :D без сложни зависимости,формули и така нататък ... най-много да се декларира допълнително някоя променлива :) 

0
29/08/2016 19:11:12
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Съгласен,.. просто ми избяга формулата за последния ред !!

0
DimitarKarev avatar DimitarKarev 87 Точки

Най лесният начин е просто да продължиш цикъла като с една проверка вместо тирета м/у двете звездички сложиш звездички
Това е моето решение на задачата http://pastebin.com/25DQA5iP

0
29/08/2016 21:58:54
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.