Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

v.angelov avatar v.angelov 12 Точки

Проблем с енкодинга (вероятно) (PHP блог)

Направих "Read more" линк към определен пост и всичко работи така както исках, но при отрязването на текста, ако е отрязан на интервал се показват питанки.

От енкодинга ли е проблемът ? В базата данни ли да бръкна или има нещо, което може да го фиксне, а Аз не мога да открия...

Също така, ако имате по-ефективен начин може да споделите :Д Да повторя, случва се само при отрязване на интервал. Затова пробвах с trim($stringCut, " "), но не се получи. 

Снимка: http://imgur.com/xf5NG2w

Код: http://pastebin.com/zzCTF7Fs

Тагове:
0
Fundamentals Module 30/08/2016 00:18:16
v.angelov avatar v.angelov 12 Точки

Всъщност енкодинга на базата ми е utf_8_default collation и по някаква причина не мога да го сменя, но намерих друго решение. Изглежда substr() чупи стринговете и трябва отделно да му се зададе, че трябва да е utf_8. 

$stringCut = mb_substr($string, 0, 255,'utf-8');

Ето с тази промяна грешката се оправи.
Благодаря ти много, Габи, именно в тези линкове намерих отговора. :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.