Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ICETOO avatar ICETOO 24 Точки

Първо домашно в C# Basics

Здравейте, написах си правилно всички задачи и съм ги запазил. Имам няколко въпроса, за да съм сигурен, че няма да стане някаква грешка.

1. До колкото разбвах тези App.Config са излишни и може да се трият. Правилно ли съм разбрал, че в началото не са необходими и може да се премахват?

2. Като натисна "Build Solution" - F6 и ми изписва "10 up-to-date". Нещата, които намерих в интернет бяха кофти написани, но като цяло май разбрах. Когато изпише нещо такова означава, че се Build-ват успешно, но също така и при предна проверка са се Build-вали и от тогава няма промени по кодовете. Правилно ли съм разбрал?

3. Не съм сигурен дали правилно съм чул вчера, затова питам и за това. Лекторът каза, че след като си предадем домашното можем да проверим на друг участник от курса домашното. Такъв ли е принципът? Ако да, как точно се случва това?

1
Programming Basics
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

1. Прав си. App config не ти е нужен. Също така може да се изтрият и някои неща от стартовия сорс код като namespace и всички останали библиотеки без System (поне засега).

2. Не съм много сигурен какво представлява това, но компилатора сам намира грешки в кода ти и ги показва в error list. След това може да пуснеш програмата и да видиш как работи. Възможно е да изписва, че няма грешки но да стават някои Exception-и. В такъв случай се дебъгва.

3. Проверяването на домашни действително се прави от твои колеги. Самото проверяване представлява:
-преглеждане на кода

-оставяне на коментар (около 200 думи) със забележки и препоръки.

- оценяване на домашното (от 0 до 10)

 

P.S: Когато не си разбрал нещо или се интересуваш от нещо, питай на място. Най - компетентен отговор може да ти даде лекторът или някой от асистентите. Лично аз също питах каква е процедурата с проверяването на домашни и един от асистентите ми показа обстойно. Както виждаш, тук могат да ти отговарят и някои, които не разбират кой знае колко (като мен). Не се знае дали някой по-опитен ще види поста ти и съответно - ще ти помогне, докато на лекция имаш възможност да се информираш на място. smile 

2
ICETOO avatar ICETOO 24 Точки

1. namespace и библиотеките ми казаха асистентите да си ги трия за сега и го правя.

2. Аз съм си ги проверил и работят, само питах какво означава :)

3. Въпросът ми е като си предам домашното как ще получа чуждо домашно за проверка? След предаването се появява такава опция или ?

А иначе аз си останах до край и питах асистентите различни неща, докато няма нещо, което не ми е ясно. Сега от вкъщи няма как да питам, затова питам тук във форума.

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Относно домашните. Досега и аз не съм получавал домашни за проверка и затова не знам със сигурност, но както казах, вчера един от асистентите ми показа процедурата.

Предполагам че скоро ще имаме възможност да теглим random домашно от сайта под формата на архив. Освен това се показва един прозорец, в който си оставяш коментара за домашното и над него имаш възможност за оценяване.

Общо взето, това е цялата процедура. Не ми се стори нищо сложно smile

0
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

1. Да, излишни са ти App.Config файловете засега. Но не е задължително да ги триеш :)

 

2. Когато натиснеш "Build Solution" Visual Studio ти компилира кода и ти го прави на executable (.exe) file. Ако не си правил промени по кода и му дадеш да компилира само с Build Solution и ти върне "up-to-date" означава, че компилатора не е намерил промени в кода, за да го компилира наново. А като натиснеш Ctrl+F5 Visual Studio ти компилира кода и после ти отваря .exe файла без да минава през дебъгера.

3. След като си качиш домашното на сайта на SoftUni.bg ще можеш да проверяваш домашни на твоите колеги. Само че трябва да изчакаш да свърши срока за подаване на домашни и тогава опцията за проверка ще ти бъде достъпна :)

1
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки

2. Накратко с Build Soltion само създаваш runnable/executable файл, а с ctrl+f5 (Strat Without Debugging) компилира и после отваря файла, който си създал.

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Преди малко проверих едно непълно домашно от темата Introduction to Programming. В архива имаше само 3 doc файла за Problem 11, 12 и 13. Освен тях имаше само .sln файл без нищо друго. Явно има хора, които не са разбрали какво трябва да се качва. Надявам се, че четат форума, за да разберат, че в архива на домашното трябва да включват и папките на самите проекти, като най-важни са .cs и .csproj файловете.  

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Колега, последно уточнение относно домашните (вече има отговори, но не са достатъчно ясни). Процесът по оценяване на домашно е: След като предадеш домашно и срока за предаване изтече, в графата "Оценяване на домашно" ще се появи линк "Оцени домашно". Като го цъкнеш, ще ти се отвори нова страница в която имаш бутон "Свали домашно за оценяване". След като свалиш архива и прегледаш нещата вътре, на същата страница имаш едно поле за оценка от 0 до 10, както и поле за коментари/препоръки/забележки (т.е. текстово поле). След като ги направиш тия неща, кликаш на бутона "Оцени домашното" и си готов.

Следващия път, в който отново се опиташ да оцениш домашна по същата тема, архива който ще ти се тегли ще е на друг човек. Архива, който теглиш остава един и същ докато не оцениш домашното. След като го оцениш, чак тогава имаш достъп до друго (произволно) домашно.

Ако не е станало ясно, ето тук съм онагледил с 3 картинки.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.