Web Fundamentals - Homework 2/Semantic/Subtitles (track tag) - Софтуерен университет

Web Fundamentals - Homework 2/Semantic/Subtitles (track tag) - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
yganchev avatar yganchev 0 Точки

Web Fundamentals - Homework 2/Semantic/Subtitles (track tag)

Здравейте,

Някой дали е успял да подара субтитри с track тага? При мен не се получава. Това ми е видеото:

<video controls >
            <source src="movie.ogg" type="video/ogg"/>
            <source src="movie.mp4" type="video/mpeg" />
            <track src="movie.vtt" kind="subtitles" srclang="en" label="English"/>
        </video>

А vtt файла изглежда така

WEBVTT

Cue-1
00:00:01,000 –> 00:00:04,500
This is a bear.

Cue-2
00:00:06,000 –> 00:00:09,500
A very lonely bear.

Cue-3
00:00:12,800 –> 00:00:14,250
He is so lonely

Единствено Chrome дава някаква индикация защо не се получава:

Text track from origin 'file://' has been blocked from loading by Cross-Origin Resource Sharing policy: Invalid response. Origin 'null' is therefore not allowed access.

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5
Le0ne avatar Le0ne 16 Точки

Не съм много в час, но грешката казва че има зададени някакви правила от CORS ( Cross-Origin Resource Sharing ) , и затова получаваш невалиден отговор. Може би ако публикуваш в pastebin пълния код ще мога да помогна. Според мен проблема е във файла със субтитрите. Опитай да сложиш --> вместо -> като също така смениш запетаята с точка. Тук е показано примерно как изглежда един файл със субтитри: https://w3c.github.io/webvtt/. Не знам дали ще помогне, но е възможно. Стигнах до този извод защото виждам че пише text track, което значи текстова писта т.е. вероятно проблема е там. :)

0