Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Recently Created or Deleted Folders

Здравейте,

Имам един въпрос относно папките - програмата ми ще прави някакви неща по файловата система - ще създавам папки, файлове, ще трия папки и файлове. При следващото пускане не програмата ще искам да ми показва дали има някакви промени правени докато приложението е било спряно.

Примерно пускам приложението и му казвам - гледай тази папка. Съответно при първото пускане няма да има никакви данни за тази папка, която ще наблюдавам. Да кажем, че за момента в папката, която гледам (да речем D:\Test) имам 3 папки. Спирам приложението. Трия една папка, създавам две нови и след като пусна приложението искам то да ми изпише на конзолата, че еди коя си папка е изтрита, а други 2 са създадени.

Горе - долу имам някаква идея как да го направя, но се чудя как точно да следя за изтрити и създадени папки, но в същото време трябва да мисля и за производителност.

Мисля да пазя имената на всички папки, които са в D:\Test в един текстов файл или в база данни? Според вас кой ще е най - правилния подход тук? След това при второто пускане прочитам от файла имената на папките, и след това ги сравнявам с имената на папките, които в момента са в D:\Test. Другия ми въпрос е - в какво да съхранявам имената на папките - масиви, листове или хеш сетове? Какви колекции ще е най - добре да използвам?

Благодаря предварително!

Поздрави,

Иван

Тагове:
0
C# Advanced
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Мда, май се справих с това:


http://pastebin.com/pSKtekc0

Има някои методи, които се казват Read/Write From/To Database, но всъщност пиша и чета в един текстов документ.

Все още не съм сигурен каква колекция да ползвам, за това ползвах Hashset, понеже търсенето ще бъде бързо (в сравнение с List особено при голям брой папки).

Как ви се струва на вас това и има ли още нещо, което може да се оправи?

 

Поздрави,

Иван

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.