Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

L3Cache avatar L3Cache 0 Точки

Кредити , Учебен План и Курсове

Здравейте. 

Забелязах ,че с идването на СофтУни 3 доста неща се промениха .  Смятам да се записвам на онлайн обучение и ми е много любопитно как 
да събера тези 150 кредита (Java примерно) , за да мога да си взема и диплома . Погледнах  всичките курсове за Java (5 на брой - общо 117 кредита максимум) както и отделните Programming Basics (3 кредита макс) , Software Fundamentals (18 макс ) , но заедно те са 138/150 . Така към въпросите :
1. По какъв друг начин мога да си набавя останалите кредита ?
2. Как мога да взема максимум кредита от единият модул , примерно 18/18 ? 
3. Колко ще ми струва цялото обучение - > изпити + Java Web Fundamentals(150/150 кредита) + ако се наложи да записвам отворени курсове (таксата за изпита)?

Благодаря предварително ! 

0
Въпроси за SoftUni 31/08/2016 03:00:13
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Тези кредити можеш да ги получиш от отворените курсове.

0
L3Cache avatar L3Cache 0 Точки

А горе - долу по колко кредита мога да получа от отворен курс,  както и задължително ли трябва да съм карал изпита , който е в краят на курса? 

Благодаря.

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

За кредитите е различно в зависимост от курса като е написано колко е максимума. За това дали трябва да се явяваш на изпита за да получиш кредитите мисля ,че е задължително понеже самите кредити зависят от оценката.При оценка 5 и над 5 взимаш максимума . За повече инфо пиши на емайла на СофтУнито или им звънни по телефона.

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Здравей!

 

Аз пък максимум кредитите от учебния план ги изборих 129 (вкл. Progr. Basics, Soft. Technologies и модулите по желание в жълто). Тоест остават още 21 кредита да се набавят от отворени курсове. За кредитната система знам от бакалавъра си в Американския университет. Ако един курс носи макс. 3 кредита, ти можеш да вземеш или 3, или нищо, в зависимост от това дали минеш курса. А курс се минава с оценка 3.00. Но не можеш да вземеш само 2 от 3 кредита, наприемер. Това колко кредита носи един курс мисля, че се определя от неговия хорариум, колко учебни часа продължава. Затова курсовете от учебния план са с доста кредити, те са по 4-5 пъти в седмицата. 

И аз мисля да съм онлайн и на мен ми е интересно колко ще ми струва всичко, затова се опитах да направя една сметка. Основната програма онлайн (129 кредита) излиза 1610 лева, като в това число включвам 50 лв. за приемния изпит и не се включват пари за поправителни изпити, които мисля, че бяха по 20 лв. за повторно явяване. Оттам нататък, ако приемем, че взимаш само безплатни отворени курсове, в общия случай те са по 3 или 4 кредита и имат цена от 100 лв. за изпит. Трябват ти средно 6 такива курса, значи още около 600 лв. Така цялата цена възлиза на 2200 лв. :

Основна програма 1600 лв

Отворени курсове (плаща се само изпит): 600 лв.

 

Поздрави!

0
L3Cache avatar L3Cache 0 Точки

Привет!


Благодаря Ви за поправката и отговора. Това с кредитната система ми е все още доста чуждо , макар и да се прилага от ВУЗ-овете , но аз го виждам като възможност за мотивация от моя страна (и за печалба от страна на СофтУни :D ) , шегата на страна , но докато разглеждах сайта през мобилен телефон , забелязах че има промяна в учебния план , съответно и промяна в кредитите , които можеш да събереш - Понеже на снимката е доста трудно да се види какво точно има - > Programming Basics (3 credits) , Technology Fundamentals(18) - > | Java Web Dev | - > Java Fund(27) -> Database Fund(27) -> Java Web(27) -> Data Structures & Algorithms(24) - JavaScript Core(27) - > Embedded & Mobile(9) - Общо : 162 . Предполага , че това е от старата програма и още не е оправено , но все пак .  

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Да, има значително разминаване между версията за телефон и тази за компютър. Може би трябва да се отправи въпрос към админите?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.