Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StoianDraganov avatar StoianDraganov 3 Точки

Какво смятате за този лаптоп?

Здравейте!

Ще започвам да уча в SoftUni и ми трябва лаптоп. За сега съм се спрял на този: https://ardes.bg/laptop/Lenovo-IdeaPad-Y50-70-72591

Имам няколко въпроса:

  • Струват ли си парите за лаптопа?
  • Предлагат ли се някакви намаления при покупка на лаптоп за студенти от SoftUni?

 

Тагове:
0
Общи приказки
damyan91 avatar damyan91 91 Точки

Ако си решил да отделяш толкова пари, по-добре си вземи със SSD диск (лично мое мнение). Ще бъде в пъти по-бърз.

0
01/09/2016 22:39:22
StoianDraganov avatar StoianDraganov 3 Точки

Планирам да му сложа ссд след няколко месеца, ако го взема, както и още 8гб. рам. Просто не ми се харчат още пари за момента :)

0
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Добър е избора, който си направил! Аз също скоро ще си купувам нов лаптоп, но както колегата първи е писал - по добре е да си вземеш лаптоп със SSD диск!!!

0
Wencii avatar Wencii 90 Точки

Здравей!

Игри ще играеш ли? 

Като цяло лаптопът е посредствен, не е качествена изработка, въпреки че е от алуминии... представлява мултимедийна измислица. Ако няма да се играят игри, външно видео ти е излишно. Само тормози батерията и вдига температурите... GTX 960М не е и нищо особено, но е факт, че вдига допълнително цената на лаптопа. Вземи си някой читав лаптоп, бизнес клас, втора ръка с трето поколение Intel i7-3XXX. Хем ще спестиш пари, хем ще имаш по-здрава машина за подмятане. Повечето читави фирми предлагат лаптопите с гаранция 6/12 месеца. Но ако ще се играят игри, добре е да кажеш какви точно, за да предложа нещо друго.. laugh

0
StoianDraganov avatar StoianDraganov 3 Точки

Здравей!

Аз съм малко по-особен случай laugh. Десктопът ми е меко казано остарял. Не мога да отделя пари за хубав десктоп и отделно слаб лаптоп за лекцийте, затова реших да си взема по-приличен лаптоп, а компютърът ми да се отдаде на заслужена почивка laugh. Ясно ми е, че настолна конфигурация за тези пари ще е в пъти по-добра, но ми трябва мобилност. Таа няма да играя кой знае какви игри. Повече World of Warcraft и най-вероятно ще пробвам GTA V колкото да си начеша крастатаlaugh

0
Wencii avatar Wencii 90 Точки

Като цяло GTA V е доста тежка игра и ще натовари този лаптоп стабилно. По ревютата го дават, че охлаждането му не е от най-добрите и се наблюдава тротване. World of Warcraft вероятно ще тръгне и на варианта, който аз ти предложих(????laugh). Аз също мислех като теб, и си взех Lenovo Y700, но не съм очарован и вече съжелявам. Наистина хубавите лаптопи струват доста пари 3-4к... тези са боклуци

0
DimitarKarev avatar DimitarKarev 87 Точки

този лаптоп ми се вижда малко overkill по отношение на видео картата ако няма да играеш игри не ти трябва такава видео карта. Ако няма да го ползваш за игри по-добре наблегни на процесора и ссд задалжително. Няма смисъл да даваш излишни пари за видео карта от която няма да имаш полза.Аз лично си взех миналия месец http://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-100-s-4-jadren-procesor-i-8gb-ram-s-chetirijadren-intel-pentium-n3540-2-16-2-66-ghz-2-mb-cache-8-gb-500-gb-sata-5400-rpm-intel-hd-graphics-bay-trail-free-dos-siv-80mj00dnbm-8gb/pd/D9C833BBM/ за 580 лева и съм  много доволен. VIsual Studio върви супер единствено му липсва едно ssd което смятам да добавя скоро.

0
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Аз съм със слаб лаптоп (двуядрен И7, вградено видео) и силен десктоп.

Резултатът е, че като ми трябва силна машина, просто си влизам през vnc в домашния комптър и си цъкам. Съответно лаптопът не е натоварен и батерията държи значително по-дълго. 

http://www.tightvnc.com/ - Win

Просто го пускам като вариант в случай, че разполагаш със сносен десктоп. 

0
G.Borisov88 avatar G.Borisov88 13 Точки

Според мен един Thinkpad със i5 4th gen с 8Gb RAM, 500Gb HDD, 240Gb SSD ще ти свърши чудесна работа. Сравнително качествен като изработка и няма да излезе толкова солено. Поне такава е моята гледна точка.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.