Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

CERBER avatar CERBER 1 Точки

От инчове в сантиметри- Inches to Centimeters (Programming Basics - август 2016) 1-ва група

Здравейте,

Опитах се да реша задачата без да гледам решението, на база опита от предишните уроци. 

Намерих следното решение:

            Console.WriteLine("Моля въведете инчовете и натиснете Enter!");
            var inches = double.Parse(Console.ReadLine());
            var centimeters = inches * 2.54;
            Console.WriteLine("Въведените от Вас сантиметри са равни на: " + centimeters);

Judge ми го приема за вярно.

Разликата спрямо посоченото решение при отговорите, при което последните два реда са:

Console.WriteLine("Centimeters = ");

Console.WriteLine(centimeters);

и това, до което аз достигнах е, че се съкращава един ред най-накрая, който може би е излишен. 

Дали, обаче не греша някъде?

Тагове:
0
Programming Basics 03/09/2016 19:40:12
Housey avatar Housey Trainer 129 Точки
Best Answer

Judge го приема за вярно, защото checker-a, който ползват задачите от тази тема е "Numbers Checker", т.е. на изхода той търси само числа. Ако сложиш нещо друго преди или след числото, което се търси, задачата пак взима точки.

1
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

 Имаш предвид, че judge НЕ ти го приема за вярно.  Judge не може да ти го приеме, ако в решението имаш излишен изход, като:

 Console.WriteLine("Моля въведете инчовете и натиснете Enter!");

и

Console.WriteLine("Въведените от Вас сантиметри са равни на: " + 

0
03/09/2016 19:28:51
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Хммм, ако ти дава 100/100, това е някакво изключение или са променили нещо в Judge.

В момента не ми е удобно да тествам, щото съм на таблет.

На въпроса ти - никъде не грешиш. Има много начини за печатане на изход.

 

Всъщност, по-правилно е да кажеш "Въведените от Вас инчове са равни на"  еди _колко_си сантиметра.

А между другото, твоите решения можеш да си ги виждаш само ти.

Да, сега си видях моето решение. И аз имам подобен изход... Явно тази задача е изключение.

-1
03/09/2016 21:20:27
DimitarKarev avatar DimitarKarev 87 Точки

имаше промяна в judge системата и на задачи където се търси само число за изход е сложен Numbers Checker и можеш да си пишеш колкото искаш излишен текст то гледа само числата.

0
yassen298 avatar yassen298 26 Точки

Вярно е.. няма грешка джуд проверява числата в резултата

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.