Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Нужда от съвет.

Здравейте, колеги и приятели!

Както може да предположите от заглавието имам нужда от съвет. Та проблема ми е следния, миналата година януари си взех входния изпит с 5.32 и влезнах успечно в софтуни. Март месец платих и започнах Fundamental левела, паралелно обаче с него започнах и работа, защото не съм от София и все от някъде трябва да си докарвам приходи. Ходих първите 3-4 лекции от Java курса, но работата почти всеки ден ме убиваше, защото беше по 12 часови смени. Спрях да посещавам лекциите, защото просто нямах възможност да ги съчетавам с работата, а без работа нямаше как да остана, защото иначе отивам на улицата. Общо взето от целия Fundamental level да съм изкарал 3-4 лекции от Java курса. Преди няколко дни напуснах досегашната си работа, която беше по 12 часа и искам много да си върна тренинга, който съм изгубил през почти пропиляната година. Има ли как примерно, да наваксам онлайн и някак си да се явя на изпитите, които съм изпуснал или задължително трябва да запиша нивото отначало? Защото искам да мина през всичко, което включваше курса... Въпроса ми е тъй като съм посетил изключително малко лекции от целия курс, ако реша да го запиша отново, пак ли трябва да си платя таксата? Смисъл такъв, че аз не съм се възползвал от тях, защото просто нямах време. Или по-скоро, какво трябва да направя най-добре в моята ситуация според вас? Защото адски много се прецаках и сега мега много съжалявам, защото си пропилях времето и парите отидоха на вятъра.

0
Общи приказки
Lamms avatar Lamms 197 Точки
Best Answer

Имай предвид, че смениха програмата и сега нещата стоят малко па-различно. 

Имаш няколко варианта

- явяваш се само на трите изпита от нивото (вече са само три предмета, а не 5). Всеки изпит ти е по 20 лева, ако не успееш на поправката пак по 20 лева.

- презаписваш нивото, за предпочитане онлайн и уточняваш, че го повтаряш, тогава таксата е значително по-ниска. Аз платих така 90 лева, вместо 360, но сега увеличиха таксите, незнайно защо. По-лоши лектори, по-високи такси. При презаписване, имаш право да предаваш домашни и участваш в проекти, предаваш лабове и тн. Имай предвид, че това отнема повечко време.

- записваш друг курс, най-добре Тек модула, за да влезеш отново в ритъм, а и той е преходното ниво между Бейсик и Фундаменталс.

 

Бих ти препоръчла третия вариант, тъй като скоро няма да има Фундаменталс, а няма смисъл да чакаш месеци.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Ясно...

Добре, блгодаря на всички отзовали се!!

Може би ще те послушам, ще прегледам basic level-a и ще запиша Tech модула, пък да видим.

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

То нямаш много избор, тъй като C# Fundamentals ще има чак май месец, а да чакаш до май си е чиста загуба на време. По принцип мисля, че имаш право да запишеш DB модула, дори и да не си си взел изпитите от фундаменталса, но щом не си се занимавал скоро по-добре Tech modula, тъй като той е преходен, а и е задължителен вече.

0
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

Януари почва c# fundamentals.

0
YaneZ avatar YaneZ 33 Точки

Здравей! 
Мисля, че след като имаш толкова голямо желание може да наваксаш за 1-2 месеца с малко тренировки. Ако мислиш, че основите от входния курс са ти останали и искаш направо да продължиш от там където си спрял ти предлагам най- добре да се обърнеш към администрацията. Те могат да ти отговорят на въпроса дали има начин да използваш това, че си платил таксата вече. Не се бави, а направо почвай. Решавай задачи, надъхай се и като почнеш обучението си нещата ще се получат.
Поздрави и успех!

1
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Вероятно можеш да учиш сам, да платиш и да се явиш само на изпит и след това да продължиш редовно

2
05/09/2016 19:50:31
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.