Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

[Exam Problems] C# Basics - 10 April 2014

Здравейте,

Забелязах че вече е пуснато домашното в страницата на курса и виждам, че са включени задачите от един от изпитите. Препоръчвам всеки да се опита да ги реши, а за да може да проверите решенията си, може да практикувате самия изпит от Judge Softuni.

Тъй като вече са качени решенията на самото домашно в тази тема, заедно с всички останали домашни от курса по C# Basics, няма да качвам тях, а само задачите от Exam problems. Добавил съм обстойни коментари на всяка стъпка от задачите, с цел да е по-ясно какво правя. Имайте впредвид, че решенията са мои, така че едва ли са оптимални. Приемам съвети и критики, даже бих бил благодарен. smile

Ето въпросните решения:

01.Joro The Football Player

02. Half Sum

03.Sunglasses

04.Nine Digit Magic Numbers

05.Bits Inverter

3
Programming Basics 19/09/2014 21:58:52
gudov avatar gudov 274 Точки

Доста трудни задачи са започнали да дават за това ниво... не знам ще се мотивират ли хората или ще се демотивират :) Аз лично, ако сега навлизах в материята бих се демотивирал :)

2
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Тъй като на предния изпит, хората са се оплаквали, че изпита им е бил труден въпреки домашните, които са направили, от университета решиха да включват задачи от изпити в домашните. Лично аз мисля, че е излишно.

0
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Защо смяташ така @gudov ? Идеята е хората да излязат от комфортна зона още от началото на курса, да търсят разни нови работи ,да вървят по напред от предадения материал и да видят каква ще е "реалността" на изпита. Интересно ми е други хора да споделят дали се чувстват "мотивирани" или "демотивирани" от това че се дават трудни задачи от началото. Така или иначе те не са задължителни а са за тея които искат да напредват по бързо. 

Аз лично доста се нервих от началото като не ми се получаваха задачите от изпитите, ама като ги тормозих достатъчно дълго време почнаха да ми стават лесни и да са кефя като ми се получават. Като цяло тая идеята е експеримент и ще видим до колко ще е успешна.
0
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Добре де, не е ли идеята да научим нещо? Аз лично, доста трудно ще науча нещо с домашни, които решавам за час- два, а после на изпита съм с пръст в уста. По- добре по- трудно сега за да е по- лесно на изпита. Пък и знанията са по- затвърдени по този начин. Въобще цялата идея на СофтУни е да придобиеш определено количество знания и умения чрез много практика, а домашните са насоката на практиката! 

0
quickben avatar quickben 966 Точки

На мен лично ми харесва тази промяна. То си пише, че тези задачи не са задължителни и по този начин се избягва ситуацията да искаш прекалено много от напълно начинаещи така, че не виждам "проблем" с това даже точно обратното.

А относно дали включването на изпитни задачи в домашното е мотивиращо или демотивиращо, аз лично се мотивирам когато нещо ми е трудно, но мотивацията е строго индивидуално "животно".

Искам да задам един въпрос относно начина на правене на домашните.

Има ли проблем да си правя домашните малко по-изпипани?

Под изпипани имам предвид примерно задача "15 Age after 10 years" първоначално я бях направил с custom date time formats(за да приема доста повече видове дати) бях си направил един метод да parse-ва input-a според тези формати, даже една вечер се хванах да направя така, че програма да изписва на колко години месеци седмици дни часове минути секунди милисекунди .. на всичкото отгоре бях насложил и exception handling, но когато я показах на един от асистентите тя ми каза, че няма смисъл да ги правя толкова "сложни" и да си ги предавам по-простички стига да изпълняват условията естествено и така реших да пратя опростената версия на домашното и сега се чудя как да подходя към следващите домашни ?

Мерси предварително.

 

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Относно въпроса с домашните. Няма нищо лошо да направиш по-грамотно някоя задача или да я модифицираш по някакъв начин, стига да е вярна. Най-много тези, които ти проверяват домашните да научат нещо ново.

Иначе действително няма нужда от exception handling конкретно, тъй като и на изпита винаги input-а е винаги валиден, но няма лошо да го правиш ако си достатъчно нахъсан. wink

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Значи да вкарвам всички ASCII графеми в един dictionary и да ги изпечатам всичките :) :) :)

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

По отношение на предаване на по-сложни домашни виждам само един "проблем" - ако ги рецензира някой, който няма съответните знания може нищо да не разбере, но пък от друга страна има и положителен момент - може да се мотивира да проучи какво и как си ползвал за решаването и съответно и той да научи нещо допълнително, което ще му е полезно в бъдеще.

1
quester avatar quester 3 Точки

Здравейте,

Мисля, че линковете с решенията не работят.

А за разсъжденията по трудността на трудните задачи да добaвя и аз:

Това е хронологията на действията ми:

     1. Първо украсявах и усложнявах и най - простите задачи, без да зная как, а с инфо от гугъл. Но вместо да реша задачата за минути, аз задълбочавах часове. Напълно начинаещ съм, но гледам да се push-вам отвъд комфорта си за да науча нещо.

                  Положителен ефект: Научавам доста повече само от една задача

                  Отрицателен ефект: Трудно се навивам за следващата :(

    2.  Реших да ги карам по условие за да имам мооотивация за "звездичките". Обаче стигна, ли до задачите от изпита пада мъгла и нищо не ми идва на акъла.

    3. Гугъл го зарязах и започнах да изучавам готовите решения, преписвайки ги с  идеята като приключа с домашните от C#, да ги мина още един два пъти вече със собствени сили.

     Записах курса за C# ниво 0, преди лятото като подготовката ми бяха няколко решени задачи от първото домашно. На второто домашно разбрах, че няма как да поддържам темпото на курса.

     4. Отдадох на домашна практика докато схвана всички задачи от C#, след което да запиша курса, да взема изпита и да продължа към ниво 1.

0
06/09/2014 14:52:34
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравей,

В началото и аз съм бозил бая пред обикновени задачи и с помощта на гугъл съм си решавал домашните (без изпитните задачи) за около 8 часа, а в най-лошия случай 2-3 дни.

Не се притеснявай ако не можеш да решиш задачите от изпити. Аз почнах да ги решавам едва когато приключих със всички домашни. Дори тогава, не можех да ги правя веднага. В началото изкарвах по 200-300 точки, но с всеки направен изпит, се подобрявах.

Честно казано, ако целта ти е да бъдеш приет, дори и да не се справяш толкова добре, можеш да бъдеш приет просто защото летвата не е чак толкова нависоко :)

0
quester avatar quester 3 Точки

     Притеснява ме това, че ако бъда приет, няма да издържа на темпото и ще изостана, затова искам да стартирам с подходящи начални знания.

    Доколкото съм разбрал, ако науча добре ниво 0 и програмирането и логиката на C#, ще ми е доста по-лесно по-натам. И като цяло, приемане и завършване не ми е генералната цел, а обучение докато стигна подходящо ниво за започване на работа в сферата и след това надграждане.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.