Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milenski1989 avatar milenski1989 2 Точки

Tech Module - присъствено или онлайн ?

Здравейте !

Как смятате, че е по-удачно да запиша тази манджа с грозде Tech Module ? Материалът е от всичко по малко, а на мен това ми е най - не любимото нещо. Изкажете положителни и отрицателни страни за присъственото обучение. Също така, действително полезен ли е този курс, понеже в университета с това " от всичко по малко ", направихме точно едно нищо накрая ... ?

Тагове:
0
Fundamentals Module 08/09/2016 10:28:12
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Това как да запишеш зависи само от твоето време и приоритети. Ако не работиш или ако можеш да съчетаеш работа и ходене на лекции/упражнения, записваш присъствено.

Смятам, че всичко, което можеш да научиш, е полезно.

0
08/09/2016 10:34:40
puffed avatar puffed 289 Точки

Това всъщност са два курса. Първият е продължение на Programming Basics и е чисто програмиране, което се преподава на C#. Вторият курс, по-дългият, има единствената цел да ти представи възможно най-бързо четирите професии, от които можеш да избираш после, за да се профилираш. Той съществува отскоро, защото явно е имало нужда хората, които не са ориентирани предварително какво представлява всяка от тези професии, да се запознаят с тях, преди да изберат. Мисля, че е доста доста добро като подход и предполагам, че е далеч от университетските бози, които траят по няколко семестъра. За формата на обучение, аз ако можех да посещавам вечерните занятия, щях да запиша присъствено, за да съм сред колегите. Но и онлайн би трябвало да е достатъчно, за да се изпълни целта на този модул. Успех!

0
xanderbg avatar xanderbg 53 Точки

Няма значение за кой курс и за кое учебно заведение става въпрос. Винаги е по-добре да се запишеш присъствено, защото:

1. Можеш да задаваш въпроси

2. Запознаваш се с колегите и лекторите

3. Някой може да ти помогне на място ако имаш трудности (има асистенти)

4. Видеата се качват след като лекцията е протекла до 1 два часа или на следващия ден. Някой път се бави повече, което си е загуба на време, а задачите те притискат.

 

В Тех модула има практика и е много добра да ходиш присъствено вместо да си правиш практическите задачи сам вкъщи като домашно и като срещнеш трудност да се ровиш в нета или да чакаш някой да ти отговори във форума.

-2
08/09/2016 10:39:08
KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 328 Точки

Здравей,

Всичко зависи от това как ти е по-удобно да учиш. И двата варианта си имат своите предимства и недостатъци. В присъствената форма винаги има кой да ти помогне и да ти обърне внимание, решават се доста от задачите, които иначе трябва да правиш вкъщи, а също така си остава варианта да гледаш лекциите от сайта. При онлайн формата на обучение плюсовете са, че не се налага да пътуваш до университета (голям плюс, ако не живееш в София), можеш да гледаш лекциите когато и както ти е приятно и също така свикваш да търсиш нещата самостоятелно (Google, stackoverflow, книги и др.). Последната част с търсенето може да е страшно изнервяща, но ще ти е от полза.

Относно самият модул - той е разделен на две части. Programming Fundamentals е продължение на Programming Basics, където се надгражда наученото от предишния курс. Изучават се типове данни, методи, едномерни и двумерни масиви и др. (може да се видят в програмата). Това са базови неща (отново за програмирането като цяло, а не само за C#) и е желателно да се знаят на добро ниво. Втората част Software Technologies цели да се създаде малък проект с всяка една от технологиите, а накрая да разработиш екипен/инднвидуален проект с някоя от тях. Това е добър вариант, тъй като можеш да се запознаеш с езици за програмиране, frameworks, среди за разработка и др. без да задълбаваш в излишни подробности, а после да избереш в коя насока искаш да продължиш.

Честно казано бях изключително скептично настроен към частта Software Technologies, но не мога да отрека, че научих страшно много неща в този модул. А и поне за мен се оказа полезна и за "ориентирането" ми към професионалните модули. Преди мислех да изучавам JavaScript или Java, но при проектите открих, че най-приятно ми е да работя със C# (и съответно ASP.NET). Затова, поне според мен, модула е добър като идея и също така доста полезен.

5
08/09/2016 11:29:20
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Модула е полезен, защото лично Аз се отказах категорично от технология, към която се бях насочил по - рано.

Реално от модула няма как да научиш толкова, че да претендираш пред работодател..., просто се "докосваш" до всяка една от изучаваните технологии, съответно разширяваш познанията си и преценяваш дали ти допада или не..

Но все пак ако решиш да отделиш още няколко часа на ден (след лекции и решаване на домашни), можеш да натрупаш прилични базови познания, но това зависи изцяло от теб...


Според мен модула е задължителен за хора, които не са имали опит с тези технологии. Едно е да ти кажат учи Java или PHP друго е да напишеш поне няколко стотин реда код и сам да прецениш... А и рано или късно на всеки занимаващ се с уеб технологии се сблъсква с js, php, db, mvc....., e и html и css ...  но те трябва да се знаят вече от обща култура :D

Ако си писал на всички, вероятно вече знаеш, коя ти допада и коя не и може директно да се насочиш към професионалните модули. 

Аз бях Онлайн, затова немога да кажа нищо за присъственото обучение..., но като цяло ако имаш време и средства..., по - добре присъствено :)

 

1
08/09/2016 14:05:06
milenski1989 avatar milenski1989 2 Точки

Благодаря на всички ви ! Бяхте повече от изчерпателни. Ще мога да присъствам само на упражненията, които вече са вечерни, два пъти в седмицата. Но щом пък курсът не е манджа с грозде, както си мислех, тогава ще запиша присъствено. Иначе нямам никаква база за сравнение между отделните езици. Писал съм само на C# и то познайте къде -  в Programming Basics :D .

Лек ден и успех на всички !

0
08/09/2016 14:02:10
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Здрасти.Аз го изкарах онлайн просто защото не съм от София.Мога да ти кажа че модулът си заслужава.На мен лично много ми хареса,преди нямах представа от технологиите,които се изучават в него.Екипната работа също много ме изкефи!Целта на модулът е да преминеш през HTML,CSS,JS,Ajax,PHP,MySQL,C#,SQL и Java-технологията.След което ще имаш някаква представа от тези неща и ще може по-лесно да си избереш технологията,която ти харесва и да буташ там.Успех!

0
v.angelov avatar v.angelov 12 Точки

Изкарах го онлайн без проблем. Наблягах най-вече на технологията, която си бях избрал разбира се, но съм изгледал всички лекции, свързани с другите технологии. Видеата сами по себе си са доста изчерпателни. Общо взето разликата между това да учиш вкъщи и това да си там е минимална, ако имаш достатъчно самодисциплина да седнеш да учиш. Може би в залата имаш повече стимул... знам ли. Специално за проекта е готино да го направиш в отбор с някой, за да видиш как става магията на работа в екип.

0
08/09/2016 18:27:03
birkoff88 avatar birkoff88 -7 Точки

Наков, много е тъпо, че няма присъствен формат за работещи хора. Кво сега, ние да не живеем ли? laugh

А сега сериозно, курса не е толкова важен, колкото си мислите (или поне аз така си мисля). Хубавото е, че има изпит за 'програминг фундаменталс' иначе друго просто си го минаваш, няма изпити, няма домашни. :) Въпреки това, аз бих го записал в присъствен формат най-малкото за опознание с лекторите и колегите. ;)
 

-6
annsta avatar annsta 305 Точки

Дълбоко се заблуждаваш, че курсът не е важен. Домашни има предостатъчно, със срок за предаването им. А курсовият проект, който трябва да се защити, ще ти отнеме много повече време и търсене отколкото подготовката за един изпит (ако искаш да покажеш повече функционалност). Успех! :)

3
birkoff88 avatar birkoff88 -7 Точки

За софтуер технолъджис говориме, нали?
п.с. казах, че курса не е важен, колкот си мислим, а не, че не е важен. ;)

-1
08/09/2016 23:52:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.