Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

boriana121 avatar boriana121 18 Точки

Проблем с shadows & lights

Здравейте, имам доста досаден проблем,с който не можах да се справя. Сложила съм една ambient и една directional light , не съм ги hide-нала и не съм променяла интензитета,освен на сенките за да са по-видими,но когато отворя render view на raw mode, все едно ги няма ,робота изглежда най-тъмен и като цяло всичко е адски дървено. Много ще се радвам,ако някой може да ми помогне :)

Тагове:
0
3D Animation
moirane avatar moirane 11 Точки

Ако рендваш с maya software ти предлагам да зарежеш тоя raw. На мен всичко в роу ми става адски тъмно и карам на sRGB - в този режим ренднатите картинки изглеждат доста добре. Понеже имах проблем с този роу и независимо, че всичко ми е на sRGB пак ми излизаше raw чернилка и когато пробвах да рендна sequence от самостоятелни кадри, и когато рендвах .avi Накрая се разрових в опциите на Maya Software в Render настройките в Render Options - Color/Compositing - gamma correction от 1.0 на 2.2 (останалите три полета си остават маркирани както са по подразбиране) сега всичко ми е перфектно. Пробвай ако искаш.

1
danipetrova avatar danipetrova 120 Точки

Пробвай да сложиш още един directional light, при мен това помогна

1
boriana121 avatar boriana121 18 Точки

Благодаря много за отговорите,добавянето на 2-ра directional light помогна !

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.