Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

absinthe avatar absinthe 5 Точки

До колко ще е обвързан курса DB Fundamentals sep 2016 с предишните 3 Java (Advanced, OOP Basic, OOP Advanced)

Въпроса ми е мога ли да запиша Датабазите без да съм усвоил целия материал от предишните 3 курса по Джава тъй като тогава времето ми беше много ограничено и смятам да повторя целия курс когато има следващ но сега няма. Знам че неможе да се отговори еднозначно но все пак. Мерси

Тагове:
1
Advanced Level: Back-End
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Ами първият от двата курса в модула DB Fundamentals няма да бъде обвързан, понеже се учат самите бази и SQL. Във вторият ще се учат ORM технолoгии, примерно Entity Framework за C# и Hibernate за JAVA и там ще използваш IDE, в което ще пишеш на съответния език, така, че вторият курс в модула е обвързан напълно.

2
11/09/2016 19:27:02
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, във втория курс се разчита, че си разбрал OOP Basics, тъй като както подсказва името, Hibernate e Object Relational Mapping Framework и базата се изгрежда с класове и връзки между тях, точно както в OOP Basics.

2
sanker avatar sanker 12 Точки

OOP Basics или OOP Advanced

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

OOP Basics - това е абсолютно задължително, за да не се чувстваш като паднал от марс на курса по DB Frameworks :) Разбира се, ще се ползват и неща като интерфейси и прочие учени в OOP Advanced, но без Basics 80% от курса става труден.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.