Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VTeneva avatar VTeneva 30 Точки

Проблем при компилирането под Windows

Здравейте,

На страница 92 от "Въведение в програмирането със C#" има даден един пример за създаване на програмка "Hello World" директно с викане на notepad от конзолата и респективно страртиране на програмата.  Както и в посочения пример не се случи и при мен от първия път и се наложи да задам пътя до .Net Framework на компютъра и викане на компилатора. Появи ми се обаче следното съобщение:

Unsupported 16-Bit Application

The program of feature бля бля cannot start or run due to incompatibity with 64-bit version of Windows.

 

Знам, че Visual Studio ми решава тези проблеми, но някаква идея как може да се оправи оттук.

Мерси предварително!

1
Programming Basics
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Увери се, че .net framework e последна версия (ако не си), ако е стара - може да го build-ва като 16-битова програма.

1
VTeneva avatar VTeneva 30 Точки
Последната версия е инсталирана.
0
Dopey avatar Dopey 7 Точки

Последна версия казваш, че е но задаваш ли му нейния път или ползваш този от примера? Защото при мен няма проблем, но в моя случай задавам C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319

 

0
VTeneva avatar VTeneva 30 Точки

Да, освен, че е инсталирана последната версия, задавам и нейния път, но отново ми дава тази грешка.

0
ivan.peev.3158 avatar ivan.peev.3158 1 Точки
Вероятно е проблем с енкодинга пробвай да създадеш нов конзолен проект,или оправи настройките на solution.Сорса трябва да е компилиран на подходящия енкодинг. Ако не става виж с това http://www.reviversoft.com/registry-reviver/lp/sf/download-ready/index.php
0
kkiryazov avatar kkiryazov 16 Точки

Здравей,

Може ли да покажеш, какво точно пишеш в конзолата.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.