Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

birkoff88 avatar birkoff88 -7 Точки

Хах, Java много ясно. ;) 

-1
karabinata avatar karabinata 6 Точки

Аз се спрях на C#, просто защото най- много ми харесва :) Ако ще работя като програмист предпочитам да е на език на който ми е приятно да пиша, по време  на курса по софтуерни технологии успях да се докосна и до другите професии и реших, че C# ми е любим :) така че спри се на език на който ти е приятно да кодиш, защото това ще правиш по цял ден :)

3
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Ден за професионално ориентиране в СофтУни 
Заслужава си да се гледа ако си на кръстопът какво технология да запишеш..Във момента всички започват със JS core курса чак след това започват спeциализираните курсове за всяка отделна професия  - така че имаш още вримe да решиш.

2
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Изгледах приятното видео на програмистката седянка в стил "Всеки си хвали преждата, ама вълната все е от наше село!" :-)

Най-много ми хареса атмосферата! :-)

И доколкото разбрах, ако човек го влече зад кулисите (back-end), вариантите са C# или Java.
Като за момента Java е по-наложилата се технология, а C# е по-удобен (като среда) и може би с мааалко по-светла перспектива.

Дилемата е налице...

0
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

И 4те езика са Бек-Енд.

0
vancho avatar vancho 430 Точки

В адванс модула записах Java, свикнах за 2- 3 седмици и бих казал, че ми харесва повече. Успех с избора.

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Здравей. Би ли си оставил някакви контакти(фейсбуук, поща, скайп или каквото и да е друго) тук ако може, за да те питам някои неща за джава на лично  ако може. Просто и аз много се двоумя какво да запиша и затова се опитвам да събера колкото мога

повече информация, за да мога да си преценя и да направя избор. Разбира се само ако имаш желание :)

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Здравей, на профила ми има информация за контакти.

-1
12/09/2016 16:57:09
bobno avatar bobno 17 Точки

PHP пак си е BACK END според мен.

1
xanderbg avatar xanderbg 53 Точки

Само да добавя, че в крайна сметка каквото и да изберем всички ще правим JS Core следващите 4 месеца. Няма да се заявява от сега пред университета трака. Всъщност май изобщо системата не е такава.В крайна сметка на всеки 4 месеца се записвате на модул и то си в ваша работа на кой ще се запишете. Искам да кажа, че всъщност имате време да мислите до Нова година, а и след това :)

0
15/09/2016 21:51:54
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Здравейте.Аз се ориентирам към бекенда.JS ми хареса много,екипния проект го направихме с JS.Някой от по запознатите да каже дали езикът е подходящ за бекенд разработката - доколкото знам Node.js е за тази цел.Като цяло дилемата ми е JS или C#.Успех на всички!

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Ако избереше JS Developer, помисли как ще си запълниш дупката в програмата. Поне при мен показва, че JS Core завършва януари и после има дупка чак до септември, когато започва MEAN Stack. 

0
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

Ако гледаш тази схема от учебния план на профила, то тя нещо е много объркана с датите. Няма да има никаква дупка до Септември!

0
SimMtr avatar SimMtr 72 Точки

Каквото и да избереш, като софтуерен инженер няма да се ограничиш с научаването на само един език.Въпросът е в момента с какво да започнеш :) Ако искаш да се занимаваш с web -> PHP или JavaScript. За по-сериозни проекти ще ти трябва Java или C#. Лично мое мнение - ако научиш Java преминаването на C# си е песен направо. Каквот и да си говорим Java и JavaScript (заедно) са най-търсени в момента.

2
mihaela_hristova avatar mihaela_hristova 1 Точки

Здравейте на това кое е най-търсено в момента има доста статистики, но определено търсенето на пазара не е най-много за Java + Java script. Статистиките за това кое е най-търсено, се базират на броя търсения в интернет. Което не означава че е най-търсено наистина. Означава, че ако търсиш дума Java, тогава автоматично ти излизат и страници за хората които търсят и Java script. Което прави резултатите които от търсенето на тази дума два пъти по-малко. Както и Наков беше казал в негов клип в който говори точно за най-търсената професия: "Най-търсената дума в обявите НЕ отговаря на най-търсената технолгия , а на броя нейни търсения в мрежата". 

Малко разяснения : ако напишеш търсене на Java ще излязат 100 обяви, Ако напишеш C# ще са 70. 

В обявите с дума джава обаче, ще се съдържат и Java script които са

включени в обявите за C#+Java script.

Затова ако разделим условно 100 обяви на 2 ( по 50 % за Java i Java script , Макар че в момента търсенето на фронтенд е много по-голямо защтото се пренаписва фронтенд-а , а бекенда си стои същия иска се промяна на UX-a да в хубав), тогава остават много по-млако от 50 обяви джава.

Успех с избора на всички с избора на Технология. Надявам се информацията е била полезна за всикчи.

 

 

1
17/09/2016 14:12:36
vpl2001 avatar vpl2001 54 Точки

Здравейте!

Лично аз смятам, че ако една технология Ви е супер като работа и удоволствие -  резултатите за Вас няма да закъснеят - IT сектора е супер разнообразен и няма аналог с традиционните професии!

Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.