Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Aviolezt avatar Aviolezt 0 Точки

Пояснение относно motherboards

Здравейте,

Ще си купувам компютър и този път мислех да го сглобя. Направих конфигурация, но получавам различни мнения относно дъното. Избрах това дъно - ASRock Fatal1ty E3V5/Z97. Казват ми че е излишно скъпо и не си заслужава. Тъй като не разбирам, въпросът ми е защо? Каква е разликата между това дъно и някое като ASRock B150M Pro4V(виждал съм спецификациите, но повечето не ми говорят много)? Сравнявал съм ги, но реално ще усетя ли разлика ако взема по евтиното и ако няма да има разлика то, за какво е по-скъпото? Процесора ще е core i5 6600K a, видео картата MSI gtx 970.

Моята (може би) грешната логика е че, дъното е частта която най-малко подлежи на смяна и затова е добре да се вземе по хубаво, тъй като мога да си сменя GPU-to и RAM-ta  и т.н.

Благодаря!

 

0
Хардуер 12/09/2016 07:23:26
vancho avatar vancho 430 Точки

По принцип процесора е този, който почти през целия живот на комютъра не се налага да се сменя или дефектира. Ако компютъра ти е само за програмиране, не ти трябва скъпа конфигурация. По-скъпото дъно ще ти даде повече фиичъри, относно надежност и възможност за разваляне, кантара не се накланя на никъде. Напротив дъното е едно от най-често дефектиращите компоненти, дъно се сменя (относно ремонта - не винаги), споко, само ако остарее много, замяна на втора употреба или смяна на дъно, рам и процесор. Всичко друго е съвместимо.

-1
12/09/2016 14:02:19
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Бих те посъветвал да си търсиш дъно според процесора. По-точно провери какъв socket е избрания от теб процесор и чак тогава търси дъно за него. (по мой спомени В150 бяха за сокет 1050, както и Z97, но не съм 100 % сигурен) 

0
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Z170-H170-H110-B170-Q150-Q170---What-is-the-Difference-635/

Не клоквам и не съм сигурен как стоят нещата в последно време, но според статията - ако ще клокваш ти трябва Z--дъно. Ти си тръгнал да купуваш К-процесор - ако не го клокнеш, на практика си хвърляш парите на вятъра.

Имай предвид, че ще трябва и сносно охлаждане да си вземеш ако ще клокваш.

Моят съвет е да погледнеш Е3 ксеоните и H170 дъно.

 

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=CPU

Е3-1240в5 струва 90 лева отгоре спрямо твоя, но тези 90 лева ще си ги спестиш от дъното.

Е3-тата са еквивалентни с не-клокърски i7 процесори и нямат вградено видео. На практика излиза по-евтино от i5 клокърска конфигурация.

 

Успех!

 

едит; сега видях че дъното, което си линкнал е с различен чипсет от процесора, който си си избрал. Написаното отгоре пак важи, де.

0
12/09/2016 15:09:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.