Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

oPtyBG avatar oPtyBG 36 Точки

Как да синхронизирам VS проектите на няколко устройства?

Здравейте, преатели! 
Въпрос от начинаещ.
Имам 1 настолен компютър вкъщи + 1 на работа + 1 лаптоп + 1 таблет. Всичките с Win10 или 7.
Дали е добра идея да използвам нещо от рода на Google Drive или DropBox да си запазвам проектите от VisualStudio и да ги синхронизирам между устройствата. 
Някой прави ли го и има ли някакви тънкости? Според това което намирам в нета, ако се позлва подобна схема, не трябва едновремено да се разботи от някокло устройства и за предпочитане е да се изключи синхронизацията по време на писане на код. 
Приемам всякакви мнения, съвети и насоки.  

0
Общи приказки 19/09/2016 23:23:24
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки
Best Answer

Много по-изчистено решение е да си направиш акаунт в GitHub и да си ги държиш там.

Още повече, че по-нататък този избор ще има и други екстри във връзка с екипните проекти.

Можеш да изгледаш това видео :

https://softuni.bg/trainings/resources/video/8740/video-camera-17-may-2016-svetlin-nakov-programming-fundamentals-may-2016

 

0
12/09/2016 21:23:17
oPtyBG avatar oPtyBG 36 Точки

Съгласих се че GitHub е най-добрият вариант. От Седмица се опитвам да му свикна и да го настроя правилно и вече почвам да се ориентирам в цялата ситуация. 

Имам един проблем в момента, с който не успявам да се справя. Имам 2 репозиторита, едното ми е /SoftUni, а другото ми е /ProgrammingBasics. 
Мога ли по някакъв начин /ProgrammingBasics да го преместя в /SoftUni репото, по възможност без да ползвам конзолата на github. 

На сайта или в win прилжението не успях да го направя. Пробвах се на компютъра да преместя една папка в другата и така са синхронизирам, но ми даде грешка заради гитхъбските файлове, пробвах да ги изтрия, но пак нещо не се получи номера. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.