Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки

[Homework] HTML Forms - fonts?

Някой установи ли какви са шрифтовете, използвани в първите 5 упражнения? 

Всъщност сега ми е паднало: Кой е най-хитрият начин да ги идентифицираш? Има такива сайтове, които уж откриват шрифта само по избражение, но на мен не ми беше свършило работа.

Много благодаря предварително.

Тагове:
0
HTML/CSS
jana.jecheva avatar jana.jecheva 27 Точки
Best Answer

Здравей,

Проблем 1 : Tahoma

Проблем 2 : Tahoma

Проблем 3 : Wordpress -> "Times New Roman"

Проблем 4 : Tahoma - или поне много прилича на него. Facebook от своя страна от това, което се вижда използват 

font-family: helvetica, arial, sans-serif; и по точно helvetica-regular.

Проблем 5 : Това много прилича на http://laptop.bg/ и по скоро на стария им дизайн, но изглежда, че в новия си вид използват др. шрифт.

Хубавото е, че задачките са (100% accuracy is not required) така, че едва ли е толкова необходимо точно 1:1 да се изплзват същите шрифтове.

Колкото до идентифициране на шрифтове - има 1 мн. удобен extension за chrome -> http://www.chengyinliu.com/whatfont.html, но не разпознава по картинка :)

1
MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки

Охх, сега виждам защо с Tahoma в това домашно не ми се е получило. Защото съм написала само font:, а не font-family:

Благодаря ти и за Chrome extension-а. Само дето не работи за всички страници, което е странно. И при теб ли е така?

 

0
jana.jecheva avatar jana.jecheva 27 Точки

За Chrome extensiona-a, ако примерно отваряш локален file директно ( горе в url-a адреса да започва така: file:/// )  не работи. Ако обаче сервираш файла през сървър - apache, node.js, tomcat или др. няма да имаш проблем. С website-овете иначе нямам никакъв проблем.

1
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Ако имаш css-а от упражненията, там би трябвало да е написан използвания шрифт....
Относно идентифицирането на шрифт, ако искаш да разбереш шрифта от даден сайт, инспектваш елемента в който има текст и търсиш пропърти font-family нагледно тук.,

Вероятно знаеш, че в стойността, е възможно да се изборяват няколко шрифта или категория (serif/ sans serif..), и това че първо е написан даден шрифт не винаги означава, че в момента сайта използва него ...,
 

Ако имаш само изображение със шрифта, използваш споменатите от теб сайтове..., но имай предвид, че е добре да качиш текст съдържащ 10-тина букви/символа, съответно цвета на бекграунда е хубаво е да едноцветен(бял с черни букви е най - подходящо). И другото важно нещо е изображението да бъде с добра резолюция....  От там нататък вече си избираш шрифта, който се доближава максимално до търсения от теб. Лично аз съм използвал този метод доста, често и в повечето случай съм откривал това което търся... :)

 

Успех.

1
MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки

Ценни съветни, мерси. Успех и на теб.

1
slavi.g.slavchev avatar slavi.g.slavchev 45 Точки

Здравейте.

За целта на изпита хубавото е, поне от примерите, че дават спецификация на шрифт, размер и още информация.

Но, да, аз в практиката съм се сблъсквал с проекти, в които трябва да се гадае какъв е шрифтът - все пак, когато клиентът говори, трябва да се отварят всичките ни чакри ;)

Поздрави,

Слави

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.