Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NestorGeorgievNestorov avatar NestorGeorgievNestorov 2 Точки

Избор на монитор за кодене? Бихте ли избрали този?

Колеги, от взирането по цял ден в монитора започнаха да ме болят очите и да се появява главоболие. Реших да си взема монитор щадящ очите. Какво ви е мнението за този:

 http://www.benq.com/product/monitor/gw2870h/

 

0
Хардуер
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Вземи си очила за компютър първо!

0
NestorGeorgievNestorov avatar NestorGeorgievNestorov 2 Точки

Нямам проблем с очите ходих на очен миналата седмица. Лекаря ми препоръча едни капки Visine, както и да си купя очила с антирефлексно покритие. Четох из разни форуми, че порепоръчват тези  тук намалявали нивото на BlueLight, но до колкото се запознах не рещават проблема с опресняването на екрана т.нар Flicker Free.

Visible Flickering Place a fan before the monitor screen to check through the spinning fans for flickeringVisible Flickering Place a fan before the monitor screen to check through the spinning fans for flickering

Та въпроса ми е дали според вас монитора си струва? Успях да го намеря на този Линк, като цената ми се струва доста приемлива за 28 инчов монитор. :)

 

0
13/09/2016 02:09:42
Martotko avatar Martotko 88 Точки

Не знам за монитора, но антирефлексни очила си трябват, аз имах същия проблем и го реших с антирефлексни очила и от 3 години не съм имал проблеми(стига да ги нося).

0
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

При тази резолюция 1920х1080 според мен ти е напълно достатъчен 22-24-инчов монитор.

Ако искаш 27-28 инчов, по-добре го търси с разделителна способност 2560х1440.

0
ivanmilev87 avatar ivanmilev87 30 Точки

Колегата правилно ти казва да се вземеш очила. Бих ти препоръчал Gunnar. Свали си програмата Eyeleo заедно с очилата и няма да имаш повече проблеми. От друг монитор няма да усетиш голяма разлика. Аз не усетих и с Flux. Самите очила да с жълт оттенък. Успех. 

0
flareset avatar flareset 140 Точки

Не бих го избрал, 28 инча за кодене ми се виждат множко. Мониторите разкатават фамилията на очите поне по 3 направления. Едното е облъчване със светлина - колкото по-голяма яркост и по-голям размер на екрана, толкова повече светлина. Другото е трептенето на подсветката - ако се виждат линии при гледане през камера или бързо размахване на химикал пред монитора на бял фон, монитора не става. Ироничното тук е, че при намаляне на яркостта се увеличава трептенето.Третото е неясен текст от лоша фокусировка или аналогов сигнал. Чак главоболие нямах от моя 24 инчов, но доста ми товареше очите, даже и от над 1 метър разстояние. За четене, кодене и програми си взех други два на старо (един 19" и 21"), но качествени и без трептене, и проблемите с очите ми изчезнаха, а 24 инчовия го ползвам само за филми. Използвай тествия период, да видиш как ти влияе, и ако пак имаш главоболие го върни и търси друг.

1
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

28" и резолюция FullHD.... този монитор е по скоро за презентации, и трябва да се гледа от разстояние 2 метра... 
Не се лъжи от инчовете...,гледай по скоро резолюция.

FullHD e приемливо за 23/24 инчов монитор.

За "кодене" FullHD по принцип върши работа, но  пак ще кажа, не се лъжи да взимаш по - голям от 24"... 


Ако искаш погледни  този Dell, при него вече ще усетиш значително по - голяма площ за работа: 77% повече съдържание и 1.77 пъти повече детайл в сравненеи с FullHD екран... 
Други плюсове са вериткалното му завъртане и високата му "ергономичност", както и  99% sRGB..а и също използва DC метод, а не PWM (Pulse Width Modulation) - демек е Flicker  Free...

Също има 3 години гаранция, в която при поява на "bright pixel"(свети винаги в бяло, различно е от dead pixel) ти заменят монитора с нов...Цената в интернет е към 470 - 480 лв... която е абсолютно приемлива за това, което предлага монитора....

Относно натоварването на очите..

Има един софт, който ти променя цветната температура на монитора в зависимост от заобикалящата среда, и по този начин не натоварва дотолкова зрението...(не е подходящ ако имаш нужда от точно цветопредаване и работиш с цветове).

Другото е периодичната почивка: на всеки 30 мин. си прави по 2 3 минутни почивки..

Капките са облекчаващо средство, не предпазно...

Антирефлексните очила вероятно ще са ти най - полезни...Аако си взимаш гледай да бъдат с по - големи стъкла и без рамка или ако има тя да бъде тънка....Защото ако не си носил очила, рамките ще те дразнят и докато не свикнеш, ще чувстваш повече натоварване  и умора отколкото облекчение, но не се плаши, като свикнеш един път всичко се нарежда :), поне при мен беше така. Гледай  стъкла/рамки да бъдат олекотени че ако стойш по 10 12 часа на ден с тях, трябва да са ти комфортни и удобни...

 

1
13/09/2016 10:18:03
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Само не прекалявай с визина, виждал съм почти пристрастени към него. На мен лично ми е по-комфортно да пиша на черен фон, особено вечер/нощем и с големи букви, да се вижда всичко хубаво и от далеч :D. Иначе този Dell, за който писа колегата изглежда доста добре, мисля да го пробвам.

0
NestorGeorgievNestorov avatar NestorGeorgievNestorov 2 Точки

Да ви кажа поръчах си монитора, за който ви писах и съм доста доволен. Само дето ми идва малко .. огромен, но ще свикна надявам се :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.