Въпроси по лекция 3

Здравей, Димитър,

Имам следните въпроси към лекция 3:

1. Да се обясни по-подробно защо се правят интерфейсите във фрагментите като callback? Разбрах към средата на лекцията, че по този начин се разграничават listenerite към съответния Fragment. Има ли друго приложение или просто да се разграничава кода?
2. Защо се cast-ва  interface-а към Context-a? Как така интерфейса става context?
3. Template- за бутони, подреждане? При теб виждам, че излизат предварително зададени бутони с ширина match_content (при мен излизат с ширина wrap_content по подразбиране) и доста други промени при влаченето на компонентите например в Design view. Би ли споделил с тях твоите настройки на Android Studio-то или ако използваш темплейти за графичните компоненти.
4. Комбинация за search на компонент в designview-to? Каква е клавишната комбинация да търсиш компонент?

 

5. За формирането на екип не ми стана ясно за защитата на проектите спомена, че трябва да присъстваме списъци в СофтУни. За тези, които са онлайн и искат да са самостоятелно трябва ли да се свързват към СофтУни да потвърдят, че ще защитават самостоятелно?

Благодаря предварително!