Loading...
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки
Best Answer

Здрасти!
Софтуерът който ти трябва е следния:

1. Среда за разработка  в зависимос от това кое ви е по убодно ( кое използва лектора също е важно ).Вариантите са  InteliJ IDEA и Eclipse Mars

2. java 1.8 JDK 1.8 ( самата java ).

3,Apache Tomcat 8 , Apache TomEE Apache Maven (сървър през който се пуска проекта локално).

4.Мисля че ще използвате Oracle DB ( не съм сигурен защото не ви знам програмата , но предполагам ) ще трябва да изтеглите OracleXE 12 и Oracle SQL Developer

5.Мисля че ще ви трябва и OJDBC 6.jar driver за връзка към базата данни.

6.Отделно трябва да си дръпнете екстеншъни и темплейти за Spring MVC в IDE-то ,за да може да създавате подобен проект , но това зависи от това кое IDE ще използвате.

Надявам се да съм помогнал, ако нещо от нещата не отговаря на това което ще се ползва по време на курса.

Поздрави! :)

1
NinaK avatar NinaK 21 Точки

Благодаря ти за отговора. 

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Благодаря и за въпроса, и за отговора. Имам инсталирана Java 1.7.45, а за QA курса по-рано тази година, свалих IntelliJ. Пробната ми безплатна версия на IntelliJ е изтекла и съм съвсем отворена да сменя с Eclipse, както и се иска за настоящия курс, но преди това искам да бъда сигурна, че съм премахнала IntelliJ докрай. Ще бъда благодарна, ако някой колега, който разбира Mac OS ми пише дали има какво повече да направя, освен че ще пратя IntelliJ папката от Applications в Trash.

0
elpatseto avatar elpatseto 6 Точки

Привет, 

 

освен че ще пратя IntelliJ папката от Applications в Trash.

Това е напълно достатъчно! 

Поздрави, 

Пламен Г. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.