Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NikkySiderov avatar NikkySiderov 0 Точки

Гейминг лаптоп за програмиране?

Здравейте! В момента съм в процес на избиране на подходящ лаптоп за програмиране (най-вече) и малко гейминг и разполагам с бюджет от 1500-1600 лева. Разгледах лаптопи от laptop.bg и за цената си с следните характеристики най ми допадна този лаптоп http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vxdm272t . Лаптопа е създаден предимно за гейминг, обаче не виждам и проблем да го ползвам основно за програмиране. Бих искал да чуя вашите мнения за това и също ако има други лаптопи с подобни параметри на подобна цена да споделите.

Тагове:
0
Хардуер
AleksandarGanchev avatar AleksandarGanchev 25 Точки
Best Answer

Аз ползвам същият лаптоп Asus от G ROG сериите, но с разликата, че му сложих още малко рам (общо 16 GB) и едно SSD и съм много доволен! Бърз, красив, фунционален, удобен... с една дума чудесен избор за този ценови диапазон! Кеф ти игри, кеф ти кодиране! Няма да сгрешиш с този лаптоп!

П.С.: Раницата подарък също е страхотна!

0
NikkySiderov avatar NikkySiderov 0 Точки

Мерси за отговора! Имах някакви съмнения дали да си го взимам, обаче вече нямам никакви! 

0
RAYCHEV avatar RAYCHEV 31 Точки

Пробвал ли си машината с Linux? Притеснява ме, че ако взема нещо подобно, драйвърите за видеото и чипсета няма да работят добре, понеже гейминг предполага Windows

0
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

Те се казват геймърски, защото за обикновенния юзър игрането на нови игри е най-натоварващото нещо и не всеки лаптоп би издържал.Аз специално за СофтУни си взех геймърски лаптоп и съм много доволен.Добре си се ориентирал.Само си избери такъв с IPS дисплей, ако мислиш да стоиш по 10 часа на компютъра ще го оцениш.

0
kaloyan.wasilow avatar kaloyan.wasilow 0 Точки

Ако ще искаш да ползваш за гейминг си вземи PC купи си отделно частите и ще бъде 4 пъти по-мощен от този лаптоп :П

0
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

И като се наложи да го занесе някъде ти ли ще отидеш да му го носиш cheeky

0
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

вече дори не е толквоа голяма разлика между PC и лаптоп откъм цена. Стига да си избереш лаптопа добре. Това с голямата разлика беше едно време, сега разликата е някви 10-20% от цената.

1
Wencii avatar Wencii 90 Точки

Нищо лично, но давате грешни съвети. Първо разлика между PC и лаптоп в цената има и то доста. Второ PC, ако вземеш ще е с доста по-голяма производителност и ще ти служи доста повече време,но да не могеш да го носиш с теб. Лаптопи за игри струват от 3к+ и тежат, не са много удобни за разнасяне. Тези по евтините, дето уж им правят голяма реклама, че са геймърски, всъщност са мултимедийни, просто имат няк'ва видеокарта, но им е спестено от охлаждане, сглобка и греят като котлони. 

 

Освен програмирането, какви игри ще играеш?

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.