Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Rizzle avatar Rizzle 0 Точки

Проблем с дисплей на лаптоп

Здравейте, от известно време имам проблем с екрана на лаптопа, най-често при пускане на клип,филм, etc. Самия проблем е, че ми премига дисплея (дори не е задължително да съм пуснал нещо от гореизброените). Понякога за секунда дори, а понякога като старите телевизори с по слабата връзка. Проблема не е постоянен, но се случва доста често. Използвам Lenovo Y50-70 , NVIDIA GeForce GTX 960M , Intel(R) HD Graphics 4600 . За дисплея си се използва интелската по default както е. Пробвах с update-ване на драйверите и на двете, но проблема продължава. Бих бил благодарен ако някой знае как да го fix-на.

0
Общи приказки 24/09/2016 15:58:44
vancho avatar vancho 430 Точки

Първо пробвай с преинстал на драйвъри. После преинстал на windows-a. Ако си с 10-ка я разкарай, това е най-калпавия до сега правен от Майкрософт. Ако след всичко това проблема пак е на лице...дъното, видео чипа или по-малко вероятно нещо с матрицата.

-2
Rizzle avatar Rizzle 0 Точки

Бях чел, че е възможно да е от 10-ката, но наистина я харесвам като стил и не ми се иска да се стига до преинсталация.

0
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Здравей, ако не си си оправил проблема - Ето едно от решенията. Първо почти съм убеден, че този ефект се дължи на Nvidia драйвера. В последно време не могат да си оправят драйверите да работят с 10-ка. Ако ползваш Nvidia-та сложи си по-стара версия на драйвера - за 7-ца или 8-ца. 

Виж във биоса на лаптопа - не съм сигурен, но мисля, че има опция коя да ти е по default - избери intel-ската, забрани Nvidia-ta и си сложи съответния драйвер:

https://downloadcenter.intel.com/product/81496/Intel-HD-Graphics-4600-for-4th-Generation-Intel-Core-Processors

Иначе 10-ката си е добре според мен. Аз съм със 64 bit. 10-ка и нямам проблем с нея.

Другият и възможен вариант е лаптопа да ти прегрява (което не ми се вярва много, ама е възможно)-да е събрал прах между радиатора и вентилатора- тогава го почисти.

 

Edit: Като се порових малко разбрах, че това може да се получи и  след ъпдейт на Windows-а, тогава според:

https://support.lenovo.com/bg/en/documents/ht104147

трябва да ъпдейтнеш биоса на лаптопа.

Ето ти и друг форум:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Lenovo-Y50-70-Screen-Flickering/td-p/2151766/page/2

 

 

 

 

 

 

0
24/09/2016 22:53:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.