Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
simeon_petrov avatar simeon_petrov 45 Точки

MS SQL Server - Services, кои могат да се изключат, когато не ползваме сървъра?

MSSQLSERVER е сървиса, който се използва от сървъра, за него инсталацията пита дали да се зарежда автоматично или ръчно, но някои от останалите сървиси рънват автоматично незивисимо, че MSSQLSERVER е стопиран.

SQLWriter - Running
SQLTELEMETRY - Running

SQLSERVERAGENT - Stopped
SQLBrowser - Stopped

Мога ли да сложа на ръчен режим всички сървиси след приключването на курса?
Има ли процеси (или не знам коя е точната дума) на Windows и други програми, които да депендват на някои от тези сървиси?
Защо по подразбиране тези сървиси се стартират автоматично при положение, че MSSQLSERVER сървиса не е стартиран, така не се ли ангажират излишно ресурси?

Тагове:
0
Databases Basics
nasun4o avatar nasun4o 15 Точки

АЗ съм си го направил ръчно и стартирам сервера и го спирам от Terminala net start mssqlserver & net stop mssqlserver

1
simeon_petrov avatar simeon_petrov 45 Точки

Благодаря за отговора! Аз пускам и спирам MSSQLSERVER сървиса от Task Manager, но мисълта ми беше SQLWriter и SQLTELEMETRY защо винаги са рънинг и не хабят ли ресурси така?

Сега си мисля, че може би ако се прави от терминала и ако трябва да се спират и пускат наведнъж петте сървиса, може би ще е удобно да се направи един .bat файл, в който да се напишат командите и само той да се стартира.

0
alexei.tcekov avatar alexei.tcekov 33 Точки

Колега аз съм ги спрял и нямам проблеми ... пускам си само SQL SERVER от SERVICES ... ако не се лъжа в една по-стара лекция лекторът Борис Христов каза, че може да ги спрем ... 

1
gpanayotow avatar gpanayotow 2 Точки

Аз също съм си направил 2 бутона за старт и стоп, които се пускат като админ.

По принцип може да се управлява от SQL Server 2016 Configuration Manager - би трябвало от инсталацията да го имаш.

1