Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Бонус Точки - подробности

Здравейте,

Отправям предложение към екипът на СофтУни относно изписването на бонус точките в раздела със записаните курсове.

Малко разяснение как виждам аз нещата:

Редом с оценките от изпита, и цялата друга информация имаграфа, която формира т.нар Бонус точки за всеки записан курс. Именно тези съвсем не са "бонус", а част от тях формират крайната оценка до 100% . Пример, ако изпитът е с тежест 75% и изкарам 95% на него, но нямам присъствия, проекти и тн., най- вероятно ще имам някъде около 5.6 като оценка.

Именно поради тази причина е доста важно как и кое ни носи тези "бонус точки". 

На прикачената картинка, може да видите , че точките се дават с висока точност до стотната, но като крайна сума. Това ме навежда не мисълта, че има точни формули за изчисляването им. 

Предложението, което мисля че би внесло коректност и прозрачност е вместо крайна сума да се дава информация за коя извън-изпитна активност колко точки сме получили.

Пример:

Екипен проект - х точки

Форум - у точки / като даже тук е още по -интересно на база, коя активност във форума се получават точки и колко/

Присъствия - z точки

Упражнения - ...

Предполагам ясно изложих предложението си. 

Надявам се да срещна подкрепа.

Успешен Ден!

Тагове:
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки

Добра идея. Появи се проблем в края на КПК именно заради липсата на прозрачност, когато бяха сбъркани точките от екипните проекти на всички отбори. 

1
IvelinTenev avatar IvelinTenev 51 Точки

Повдигал съм тази тема преди, беше ми отговорено, че в СофтУни знанията са най-важни, а не точките. Не споря, че това е така, но ми е интересно да видя дали има промяна в тази позиция.

 

Поздрави,

Ивелин Тенев

1
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Аз съм на максимата, че когато нещо се измерва, то може и да се подобрява. Въпросът е тук да ни дадат само мерните единици. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.