Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Осветление пред и около входа

Здравейте,

Едно предложение, което няма нищо общо с учебния процес.

Вчера тръгвайки си от СофтУни към 22ч ми направи впечатление, колко е тъмно по улиците около сградите. Сложи ли сте една лампа пред входа, която частично компенсира това, което трябва да направи общината. Ако имате възможност и желание разбира се, може да напишете някаква молба или сигнал към столична община, кмеството на района и тн за да се монтират лампи за улично осветление. Отделно за да има по голяма тежест може да се съберат подписи от студентите, за да се придаде по-голяма тежест за молбата. Като се каже че към момента има записани над 3000? (нямам идея колко са) студента може да се раздвижат малко и да сложат 3-4 лампи. 
Имайки предвид предстоящата зима и скъсяването на светлата част от денонощието смятам че е въпрос на време някой да си счупи краката, да бъде обран или обладан

Поздрави

Наско

Тагове:
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки
Best Answer

Здравейте,

Проблемът с осветлението е факт и то не от скоро. Досега нямаме счупени крака, нито ограбени, а пък още по-малко обладани, но със сигурност не е приятно. Това, което ние опитахме да направим е да подадем сигнали за нередност. Можете да видите един от многото ТУК

Ако желаете да подадете и вие такъв (силно ви препоръчваме да отделите времето), можете да го направите от ТУК. :)

EDIT: Всеки, който е идвал до СофтУни в последния месец знае, че тротоарите са разкопани и се поставят лампи. We did it, guys :D 

3
19/12/2016 12:32:07
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Подавахме сигнали миналата година, но нямаше реакция от Общината. Ако имате предложение конкретно какво ние можем да направим (не обшината), ще е поелзно, примерно още 2-3 прожектора да сложим някъде.

Наков

7
28/09/2016 16:08:09
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Ясна работата.

Все си мислих че като се напиже жалба или подаде сигнал могат да се задвижат ама явно не е така:( Аз си пуснах сигнала на линка който даде. 10мин по-късно. в 22.10ч ми се обадиха на телефона да ме разпитат какъв е точно проблема: имало ли стълбове и има ли осветителни тела на тях и тн. Увериха ме че ще предадат сигнала на улично осветление. 

 Надявам се и други да го направят. Все си мисля че ако получат 100++ сигнала може да се получи. Аз ще продължа да ги тормозя по телефон и писменно пък да видим дали може да се получи нещо.

4
vpl2001 avatar vpl2001 54 Точки

Аз съм ЗА да се съберат подписи - наистина е голяма тъмница, а и всички сме с лаптопи и т.н.  и доста курсове се провеждат като цяло и свършват в 22.00 часа.

3
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Имаше тема преди година тук във форума. Дота хора бяха подали молби през сайта им но никаква промяна... :/

1
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Незнам дали моите 10-15 обаждания от септември до сега на Улично осветление, столична община и столичен инспекторат са помогнали, но ако сте забелязали е започнало изграждането с поставяне на улични стълбове. 

С поредния който говорих от улично осветление ми беше обяснил, че проблема бил че нямало стълбове с ел. захранване по тях и това бави цялата работа, щото после трябва ремонт на тротоара и още някакви си други екипи/бригади да се организират и да оправят след като те разкопаят всичко за поставянето на стълбовете.

 

4
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Адмирации за усилията!

Вече се усеща разликата около университета, а ремонтите още продължават.

1
Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Да и аз снощи като минах чак не ми се вярваше как светна тази улица. 

1
annsta avatar annsta 305 Точки

Има подадени няколко сигнала за липсата на осветление през контактния център на Столична община, но действително още не се вижда резултат. Моят сигнал до контактния център е още от средата на октомври. На 26.10.2016 кметът на район Изгрев е разпоредил изграждане на осветление. Това е копие от решението. За съжаление изграждането още не е започнало. От тук могат да бъдат подадени и други сигнали по същата тема и тогава е възможно действията по изграждане на осветление да се ускорят.

0
17/12/2016 10:37:33
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Аз също подавах сигнали за проблема в call.sofia.bg, супер е, че успяхме всички да задвижим колелото :) Само дано това не е коледно осветление и януари да започне да угасва laugh

1
19/12/2016 12:02:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.