[Homework] Data Definition and Data Types - 13. Problem - Movies Database - Софтуерен университет

[Homework] Data Definition and Data Types - 13. Problem - Movies Database - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

[Homework] Data Definition and Data Types - 13. Problem - Movies Database

Здравейте колеги!

Как точно правите скрипта да създава базата и веднага след това да я използва? Пробвах като започна скрипта с USE Master, после GO и след него CREATE DATABASE Movies, GO и USE Movies и от там създавам таблиците и всичко останало, работи в SSMS, но не работи в Judge.

Началото на моят скрипт: 

USE Master
GO
CREATE DATABASE Movies;
GO
USE Movies

...

Грешката е следната:

Incorrect syntax near 'GO'.
Incorrect syntax near 'GO'.
Database 'Movies' does not exist. Make sure that the name is entered correctly.

Тагове:
0
Databases Basics
Mario_Krastev avatar Mario_Krastev 23 Точки

На Judge не му харесва USE-а, махни го него. Лично аз първо си пиша USE-а за да мога да оперирам в дадената база, след което веднага го трия и започвам да си решавам задачата.

1
vancho avatar vancho 429 Точки

USE в judge не минава, само в идето.

0
stambi4a avatar stambi4a 126 Точки

Здравей, колега.

По условие имаш:

Submit your CREATE TABLE and INSERT statements as Run queries & check DB.

Ако искаш пробвай без първите 4 реда.

Дори и в judge-a да се използват няколко инстанции на SQL Server предполагам, че след всяка заявка таблиците се трият автомат. Аз лично ако бях админ,честно казано бих(ако технически е възможно,или не е прекалена играчка) прикачал use към база данни movies1, ако тя е заета movies2 и т.н., колкото имат, но когато се реферират таблиците с пълно име например [Movies].[dbo].[Directors] ще дава грешки.

1
29/09/2016 09:09:22
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Да, не съм обърнал внимание на submit условието и се опитвам да направя база и вегнага да я използвам в Judge...

Благодаря на всички за помоща!

0
29/09/2016 11:00:37