Loading...
alea_him avatar alea_him 128 Точки

[Homework] Java Basics - До кога е крайният срок за оценяване на домашни

След като беше отстранен проблрмът на сайта, може ли някои от лекторите, организаторите и т.н. да съобщи докога ще бъде крайният срок за оценяване на домашни?

Благодаря предварително!

Същият въпрос съм задала в темата за проблема със сайта, но се съмнявам някои да ми отговори там, затова си позволявам да отворя нова тема!

0
Java Advanced
d.georgiev.91 avatar d.georgiev.91 63 Точки
Best Answer

Би било добре да се добави някъде в страницата на самия курс, примерно при датите кога започва курса, кога завършва и т.н. още една дата, която да показва крайният срок за проверка на домашни. Така хората ще могат по-добре да си организират нещата и да преценят кога да проверяват домашните, а не в края на курса да се чудят, дали са успели или ще успет със задължителния, капацитет на проверени домашни.

2
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Принципно срокът беше до вчера (02. 06.) по обед, но очевидно все още класирането не е изготвено, значи още се очаква оценяване на домашни и коментари.

Не мога да кажа краен срок, тъй че оценявай колкото можеш по-скоро! laughing

0
alea_him avatar alea_him 128 Точки

Благодаря, колега, че си направи труда да отговориш, но ето че отново опита да се внесе яснота за определена дата (била тя за краен срок или дата за изпит) се оказа битка с вятърни мелници.

Все така си продължават нещата - а именно с нечий догадки във форума. Наистина бих помолила малко по-коректно отношение от страна на хората, организиращи курсовете, по въпросите свързани с крайни срокове. Ясно е, че ние сме част от първия прием и тепърва се премисля схемата, но записани онлайн или присъствено, нашето представяне (най-вече оценяване), зависи до прекалено голяма степен от правилното разграфяване и ползотворното използване на собственото ни време, спрямо това, което се иска от нас.

Аз лично бях предвидила неделния следобед за проверка на домашни, след няколко часа ровене из теми, в които това се споменава и щастливата случайност все пак да попадна, някъде из темите, на отговора на г-н Наков, че срокът най-вероятно ще бъде до (02. 06.) по обед, след което се очаква да започне оценяването на целия курс. Имаше проблем със сайта! Винаги може да се случи и рядко да се предвиди ;) В темата, отворена по този въпрос, стана ясно, че проблемът скоро ще бъде отсранен и съответно, логично, ще бъдем компенсиране за изминалото време. Дотук добре! Всичко се оправи и отново се започна "издирване" на информация, свързана със сроковете. Отговор на зададения въпрос не се получи никъде от лице, което може да предостави достоверна информация, а само съвет от колега "Не мога да кажа краен срок, тъй че оценявай колкото можеш по-скоро!"

Ако лекторите и хората, които има помагат, в цялото това начинание, намерят начин всяка организацаионна информация да стига достъпно до нас, било то в потребтелския ни панел или чрез едитване на основния пост във важна тема за съотвения курс, смятам че бихме могли да използваме времето си много по-пълноценно.

Целта на този пост, е не толкова критика, колкото молба! Нека имаме възжможност да следим какво се случва във форума и да обменяме знания и разсъждения с колегите повече, отколкото да "издирваме" организационната информация, разпръсната по различните теми ;)

Поздрави!

Михаела

3
vanina_nenova avatar vanina_nenova 8 Точки

Извинявам се, ако е отговорено на въпроса ми, но все пак ще го задам. Проверките на домашни отразяват ли се в оценката на онлайн студентите?

0
alea_him avatar alea_him 128 Точки

Някой да ме поправи, ако греша, но от презентацията на първата лекция е обявено, че за всички студенти (без значение, в каква форма се обучават): Домашните дават 5% и провертката на домашни още 5%.

1
vanina_nenova avatar vanina_nenova 8 Точки

Сигурно е така, изключение прави само началният курс явно...

0
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Точно така, само при началният курс нямаше "изискване" за проверка и съответно не оказваха влияние върху оценката за онлайн студентите.  При всички останали настоящи и бъдещи курсове, оценяването на домашните си е част от оценката независимо дали си присъствено или онлайн.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.