Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bogdanalov avatar bogdanalov 16 Точки

Задача 8.Center Point от Methods and Debugging-Excercises

Здравейте, колеги! Имам проблеми с въпросната задача. Първо ми гърмеше (40/100) и ми даваше "Грешка при изпълнение", оправих променливите на double(тъй като гледах само input-а и не съобразих, че числата които подаваме могат да бъдат double). След това ми даде "Грешен отговор" (60/100), този път бях забравил да пусна проверка при равенство на двете променливи да изписва първата а ми изкарваше втората като търсения резултат.. Оправих го и това, но отново ми дава грешен отговор(80/100).. Не знам къде може да е грешката..

 

Ето го кода: http://pastebin.com/xPNz65r9

Тагове:
0
Fundamentals Module 30/09/2016 19:09:11
yordank avatar yordank 89 Точки
Best Answer

Според мен грешката е ,че намираш най-късото разстояние на точка с координати х , у до абцисата и ордината съответно,а не до централната точка (0,0).

Например ако имаш две точки (1,2) и (2,1)  програмата ще върне резултат (1,1)

Разстоянието се намира чрез  Math.Sqrt(x1 * x1 + y1 * y1);

 

http://pastebin.com/XcYqY6Gh

0
30/09/2016 19:45:30
bogdanalov avatar bogdanalov 16 Точки

Ясноооо.... Разбрах си грешката.. На мен ми изкарва точките, които са най-близки до 0, а то всъщност трябва да ги разглеждам до точка (0,0). Благодаря! Не разбрах задачата правилно..

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Здравей, Богдане, можеш ли да обясниш какво правят методите, че не мога да разбера от имената им и без да ги тествам? 

0
bogdanalov avatar bogdanalov 16 Точки

Грешно съм ги въвел... Не обърнах особенно внимание, съжалявам... http://pastebin.com/AAktzknZ yPlace изважда като резултат Y, xPlace изважда числото X.

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Сега пък нещо се обърка в пейстбина,    вижда се кода на две-три задачи или два-три пъти се повтаря. Както и да е, пак ми е трудно да се ориентирам. Защо не пробваш да я напишеш отначало? С друга логика. Например да имаш един метод, който изчислява дължина на линия (разстияние между две точки, по питагоровата теорема) и един метод, който да връща по-дългата от две линии. Аз имам и метод за намиране на по-близката до центъра точка, който ползвам при печатането на линията в отговора. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.