Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Би ли дал малко пояснения. Какво е това и къде бихме могли да го гледаме? 

Бих казал, че изпитвам известен интерес. smile

0
georgi_vakov avatar georgi_vakov 0 Точки
http://thenextweb.com/apple/2014/06/02/apple-announces-swift-new-programming-language-ios/ tova za men beshe nai-interesno :)
1
koleto_pz avatar koleto_pz 28 Точки

Цепят се от колектива :D Изолират се.

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Абе общо взето ми загубиха времето. Objective-C не е точно аут, по техни думи Swift щяло да бъде alongside Objective-C. Почнах да чета документацията, има някои готини неща, останалите са - WHY?!?!

2
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Новината относно Swift доста ме заинтригува и ме мотивира да напиша нова статия в блога ми във връзка с това: Линк

Нямам особени публицистични умения, а освен това не съм обстойно запознат с характеристиките на новия програмен език. Възможно е да има фактологични грешки.

В тази връзка, бих бил благодарен за feedback с цел да се подобрявам в начинанието си. smile 

1
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Аз доколкото го виждам swift е скриптов език или поне така изглежда. 

0
quester avatar quester 3 Точки

Последните 4-5 години не им пропускам презентация. На тази представиха добър пакет от нови неща, макар че ми се изкаше да изкарат и нещо хардуерно.

Относно езика - ще се радвам ако в SoftUni го вкарат бързо в програмата :).

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Аз се съмнявам да вкарат скоро Swift в програмата, тъй като е нов език и никой не е запознат с него. Освен това, е насочен към разработване на приложения за iOS. Ако има курс за разработване на мобилни приложения по-нататък има някакъв вариант за това. Иначе колега ако си заинтересован от него, може да се хванеш да го "експлоатираш". smile

Безплатна книга относно езика Swift ТУК

2
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Малко уточнение към колегата @mihayloff14 - Книгата може да се чете само през OSX или iOS устройство, т.е. непотребна е в този си вид за Windows потребителите (Масата в SoftUni сме точно такива). Още нещо - Swift е направен с идеята да се учи бързо и лесно, затова е добавен и онзи "Playground", за да можеш интерактивно да се учиш и да пробваш някакви неща. Абстрахирайки се от платформените различия, според мен много по-вероятно е SoftUni да направят Swift курс, отколкото да направят Objective-C курс.

3
yuliyan.veselinov avatar yuliyan.veselinov 0 Точки

Може да се чете под Win, в стандартен формат за електронен четец е : .epub. След като я свалиш през iTunes локално може да се отвори. 

0
Reath avatar Reath 188 Точки

За мен лично сега е момента да започнат да се правят апликации за iPhone защото в iOS 8 Apple след дъълги години отключиха някои възможности за developer-ите и добавиха разни интересни API-та. След толкова години, най-накрая позволиха на потребителя да избира custom клавиатура. Като бях в един период с HTC и после като се върнах на iPhone и най-много ми липсваше swiftkey. Сега разработчиците ще могат да направят (вече благодарение на Swift - не дотолкова трудно) апликации, които досега не е било възможно да се направят заради това, че Apple не са им позволявали. За мен лично някой ще изкара известна доза приходи след като излезе iOS 8. 

Друга подборност между другото е, че за да използваш Swift езика трябва да си инсталирал IDE-то им xCode 6, което за момента е достъпно само за developer акаунти на Apple (да си сертифициран developer за тяхна платформа (grants the ability to publish apps to the App Store), което струва 100$ на година. Така че в момента който няма дивелопър акаунт може само да си чете документацията (която МОЖЕ да се чете на всякаква операционна система с подходящ четец)

1
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Dev акаунта на майрософт не е по чиип нито по безплатен.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Този Swift изглежда като цивилизован език (за разлика от Objective-C). Прилича доста на C#, Java и JavaScript. Хубаво е, че Apple най-сетне поемат в по-добра посока.

3
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Стига да не беше толкова close с политиката на Apple ... :))

0
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки
Може и да е затворена, но пазара който отваря е безкраен. За това въпросът за курс и професия като цяло не е безсмислен.
0
Reath avatar Reath 188 Точки

Господин Наков, мислите ли, че по-натам е възможно да се организира някакъв курс ориентиран към Apple технологии като например  езика Swift?

1
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Apple пуска XCode 6 beta 3 за свободно сваляне с което дават достъп до swift. Трябва ви безплатен dev account, ако има мераклии да го пробват swift blog.

1
Reath avatar Reath 188 Точки

Благодаря за информацията колега! Сега свалям и ще го видя този Swift става ли за нещо

0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Това да не е кеч федерацията(WW) на DC comics.

if (true) {"нека Батман Победи!"}

:D

 

3
Reath avatar Reath 188 Точки

Специално за теб, Каска :D Как по-добре да разуча един език от това да направя двубой между Батман и някоя разпоретина опитваща се да победи величествения.. Click to view the fight of the century

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.