Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gogo4ds avatar gogo4ds 1 Точки

Radio Crystals, проблем с джъджа или условието?

Здравейте,

според мен има проблем в джъджа или условието на задачата от Functions and Arrow Functions - Radio Crystals. Решението, което дава 100 точки в джъджа, има някои грешни резултати. Според условието ако въведем 101.9 микрона като начален размер на кристала, при желан размер 100, програмата би трябвало да направи Etch x1 и X-ray x1 (101.9 - 2 = 99.9, което се закръгля с Math.floor до 99 и после се добавя 1, за да стане точно 100) а всъщност според "правилното" решение, нищо не се случва, директно печата Finished crystal...а при 100.1, какво следва да се случи? Защото, ако направим Etch x1 (както се случва в решението на задачата от видеото), ще имаме 100.1 - 2 = 98.1, след floor, става 98, което != 100.

Моето решение гърми на 5-ти тест и не мога да разбера защо, може и аз нещо да греша. Ако някой е имал същия проблем или знае от къде идва проблемът, да сподели.

http://pastebin.com/AYqUjMqc

Благодаря предварително, за отделеното време!

Тагове:
0
Module: JS Advanced
Antonio.Angelov avatar Antonio.Angelov 3 Точки

Аз имам 100/100 и при теста  [100, 101.9] ми дава :

Processing chunk 101.9 microns
Etch x1
Transporting and washing
X-ray x1
Finished crystal 100 microns

Може да е имало грешка в judge, но сега няма.

 

0
gogo4ds avatar gogo4ds 1 Точки

Да, сега и на мен ми даде 100/100 със същия код. Имало е грешка в джъджа наистина...

Мерси много :)

0
butanfire avatar butanfire 32 Точки

Привет,

На мен още ми дава грешка на тест 5. Loop-ва някъде.

Аз имам 100/100 и при теста  [100, 101.9] ми дава :
Processing chunk 101.9 microns
Etch x1
Transporting and washing
X-ray x1
Finished crystal 100 microns

--------------------

Кода ми : http://pastebin.com/rhhZ1s1Y

Ако някой помогне, ще черпя бира :)

Поздрави,

Владо

0
gogo4ds avatar gogo4ds 1 Точки

Ами то това и трябва да дава. Според мен ти е верен кода.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.