Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimitarIvanov2989 avatar DimitarIvanov2989 -3 Точки

03. Fold And Sum

Здравейте, колеги! Решавам задача номер 3 от упражнението за масиви. 

http://prntscr.com/cpvdtr

Разделих масива на Lenght/2 и в самите половинки си смятам правилно числата, но проблема е, че 2та масива които стават накрая имат празни елементи. Не мога да го обясня добре, затова по-добре вижте кода. 

http://pastebin.com/SqkGFRwH

Примерно при вход 1 2 3 4 5 6 7 8 имам 2 масива със стойности 5 5 0 0 и 13 13 0 0. Въпроса ми е как да ги свържа така, че нулите да изчезнат и на тяхно място да дойдат 13ките?

 

0
Fundamentals Module
vancho avatar vancho 430 Точки

В трети масив с дължина на елементите от двата масива (без нулите), въртиш нов цикъл и попълваш стойностите различни от 0. Или в лист.

-1
04/10/2016 23:50:14
Vladix avatar Vladix 75 Точки

А защо имаш 2 масива със сумите от числата, мисля че трябва да е само един ?

Това което искаш да направип ти => тук, но уви 40 / 100. Сега мисля че не си разбрал правилно условието.  Цък аз си го представям все едно опаковам кашон, не знам дали това е добър пример. Но логиката, която бих ти препоръчал:

1. Направи си масив за първите числа. Като започнеш от 0 индекс, въртиш  до nums.Length / 4 и добавяш елементите;

2. Масив за последните. Започваш от nums.Length - nums.Length / 4 до nums.Length;

3. Масив, отново :-), за средните елементи. 

4. Reverse- ваш масивите с първите и последните еленти. И ги залепяш. 

5. Сумираш

Оставам кода следващ тези стъпки тук.  

ПП: добавил съм и коментарчета 

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.