Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YaneZ avatar YaneZ 33 Точки

01.LargestCommonEnd- Критика

Здравейте!

Тъй като мисля да обърна повече внимание на масивите искам да се сблъскам с различни решения на даден проблем. 
Задачата е от Arrays And Lists - Exercise. Реших я и поставям решението си тук с намерение да видя и други различни решения и ако може някой да критикува нещо, което не му харесва в моя код.

моето решение: http://pastebin.com/AhP2kDAV

Благодаря предварително! 

Тагове:
0
Programming Basics
fiherLuci avatar fiherLuci 225 Точки

Ако искаш повече сложност направи като мен като учех листове и масиви - опитай се да решиш задача за листове използвайки масиви като сложното е ,че масивите нямат някои функционалности на листовете ;-)

1
YaneZ avatar YaneZ 33 Точки

Добра идея. Благодаря ще опитам!

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Здравей,

В твоето решение има един проблем, който видях и на други места: броячите ще продължат да се увеличават при съвпадащи си елементи, дори по пътя да е имало несъвпадения. Виж този тест например:

a b c d r t f g
a b c d e s f g

Правилният отговор е 4, а твоята програма дава 6. Аз съм сложила break за такива случаи. Но Judge не проверява за това и сигурно имаш 100 точки.

Ето моето решение: http://pastebin.com/FqyvehNu . И аз ще се радвам на коментари.

 

 

0
07/10/2016 00:22:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.