Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

g.kolev avatar g.kolev 82 Точки

Проблем при свързването с SQL Server

Здравейте.


Имам проблем със connection string-а когато се опитвам да се свържа през SSMS. Пробвах доста различни варианта (.\SQLEXPRESS, {pc-name}\SQLEXPRESS, .\MSSQLSERVER, .\sql2014 и всички комбинации между тях), нищо не проработи. Тук е момента да отбележа, машината ми е със ОС Windiws 7 64bit. Интересното е, че в LocalDB-то ми влиза без проблем с connection string-а (localdb)\MSSQLLocalDB. Това което знам, е че SQL Server 2016 не рънва под Win7, за това изтеглих SQLServer 2014. SSMS 2016 (последен release) работи и със старите версии на SQL Server (включително и 2014), затова сложих именно него и проблема не би трябвало да идва от там. 

Някакви идеи? 

0
Databases Basics 10/10/2016 23:33:56
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Би трябвало с {pc-name}\SQLEXPRESS  да стане. Провери дали ти е пуснат сървъра. В services виж дали SQL-нещо си е пуснат.

Кажи и какво ти казва като дадеш конект.

0
12/10/2016 13:40:12
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Еми най-вероятно не ти е пуснат сървъра .Провери ли дали в services имаш service "SQL Server (SQLEXPRESS) "  и да е  "started" ?

0
g.kolev avatar g.kolev 82 Точки

На снимката се вижда всико свързано с SQL Server в Services.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.